Перейти до вмісту

Син мені зізнався: він скоро стане батьком, але є нюанс. Дружина поки що про це не знає. А ось із дівчиною, яка має стати матір’ю його дитини, я добре знайома

Нещодавно мій єдиний син Рома влаштував нам усім сімейні проблеми. Справа в тому, що йому 28 років, але він, на жаль, так і не навчився дивитися в майбутнє. Тепер він має вирішити складну ситуацію.

Чотири роки тому він одружився з дівчиною, яку тоді дуже любив. Познайомилися на роботі, вона вже була до того заміжня. Потім Роман почав доглядати за нею і, зрештою, привів до нас у будинок — знайомитися.

Я пам’ятаю той день, адже ми з батьком були заздалегідь попереджені, готувалися. А Марина прийшла в якихось незрозумілих шортах та ще й пішла через 20 хвилин, бо її покликали до себе подруги.

Так, не приховую. Я не була в захваті від того, що моя невістка ось така. Але син казав, що вона “та сама” і він хоче бути її чоловіком. Так що весілля не змусило на себе довго чекати.

Мені 51 рік, і я не з тих жінок, які щодня ходять у гості до своїх дітей. Тож про самостійне сімейне життя сина я дізнавалася лише з його слів.

Загалом він розповідав, що у них у шлюбі все добре. Ну, на відпочинок разом їздили. А до того посварилися небагато: що вдієш, все як у людей.

Однак про онуків розмов не було. Я одного разу запитала Рому, що таке, мовляв, це принципи чи просто чекаєте на відповідний момент у фінансовому плані? На що він мені відповів, що вони давно готові до дітей. Але поки щось якось не виходить.

Що ж вдієш. Мабуть, потрібен час. То я собі тоді вирішила. І заспокоїлася з цього приводу. А потім до мене зателефонував син та попросив зустрітися. Потрібно було поговорити. Я, звісно, ​​відмовляти не стала.

Розговорившись, син мені зізнався: він скоро стане батьком, але є нюанс. Дружина поки що про це не знає. А ось із дівчиною, яка має стати матір’ю його дитини, я добре знайома. Це Марія — Ромчика шкільна любов.

Вони тоді довго гуляли та дуже сумно розлучалися. Принаймні син собі місця не знаходив, я це дуже добре пам’ятаю.

І що тепер робити? Рома просив дати йому пораду, як вчинити. Все-таки до дружини в нього справді були почуття, одружився він за власним бажанням, тож просто так розлучатися він морально не міг.

Але й Марія у його серці посідає особливе місце. А після того, як син дізнався, що вона ще й у положенні… Складний вибір зобов’язував ухвалити якесь рішення.

Добре це чи погано, але давати важливі поради у мене виходить найгірше. Та й як мені дати синові якесь напуття, якщо я не знаю всіх вступних даних? Адже в голову не залізеш, всієї правди не взнаєш.

Тому я вважала за краще уникнути прямої відповіді. Син дорослий, хай сам вирішує, як йому бути. Чоловік же має все сам визначати у своєму житті.

Але велику помилку Рома зробив вже за тиждень. Коли поділився новинами з моєю мамою, своєю бабусею. Вирішив запитати у неї, як йому треба вчинити, адже вона «життя прожила і має великий досвід».

Так, жінка 74 років, яка в житті не пропрацювала жодного дня, а лише молилася та отруювала життя чоловікові. Вже їй є що сказати.

Ми живемо поряд, але практично не спілкуємось. Я не можу виносити релігійних людей, які повчають усіх довкола. А що мама? Та й сама просто не може виносити мене. От якось так. Тому тільки можете вгадати мою реакцію на таке поспішне рішення рідного сина.

Втім, він отримав розгорнуту пораду про те, що якщо він розлучиться з дружиною, то горітиме в геєнні вогняній, а на його рід впадуть усі прокляття світу.

Так що так, краще жити все життя в обмані і, звичайно ж, відмолити гріхи в церкві. Думаю, була б її воля, вона б ще й вагітність порадила б перервати. Але це навіть для неї надто божевільна ідея: церква такого не терпить.

Тож ситуація наразі наступна: мій онук ще не народився. Син щодня не зізнається дружині у зраді. Але я не знаю, чим це скінчиться.

Мама насідає на нього, щодня дзвонить, щоб він прийшов до неї на службу, щоб там йому розповіли як жити, окропили святою водою і таке інше.

А я почуваюся слабкою зрадницею. Слабкою, тому що не можу навіть зараз поговорити з сином, накричати, дати слушну пораду і вимагати, щоб він вчинив ось так і так. Як би там не було, він все ще моя дитина.

Ну, а зраджую я його тим, що й матері своїй не можу сказати, щоб не лізла в чужі справи. Адже вона й невістці моїй зателефонувати може, якщо раптом захоче. А в чому та винна?

Я на сто відсотків бажаю синові тільки найкращого. Але не знаю, як йому допомогти. Так що залишається лише спостерігати склавши руки.

Сподіваюся, питання вирішиться легко та без серйозних проблем. Помилкою молодості це не назвати, але наслідки можуть тяжіти над Ромкою все життя.

І це, звичайно, засмучує мене ще сильніше. Навіть не знаю, яким буде вирішення складної ситуації.