Перейти до вмісту

Тепер я навіть не знаю, як поводитися. Залишити все як є і продовжувати активне спілкування з родичами? Тоді я буду поганою дружиною. Адже мій чоловік заслуговує на краще до себе ставлення. Чи замкнутися і більше не ходити до його батьків? Але що вони зробили поганого особисто мені? Ні, так теж не можна

Засуджувати інших – погано. Тому обійдемося без осуду. Постараємося бути на позитиві, він у наш час точно не завадить. Тим більше засуджувати старших, напевно, неправильно. Навіть якщо вони цього ой як заслуговують.

Отже, мій чоловік має молодшу сестру, Лесю. Мила дівчина, схожа на брата, як дві краплі води. Я не вважаю її поганою людиною, але розумію, що її виховували трохи неправильно. Ну, як на мене, принаймні. Дівчина, звичайно, повинна поводитися як дівчина, але можна вже й трохи подорослішати, коли тобі стукнуло 30. Хоч би трохи.

А Леся дорослішати не збирається. Справді, навіщо? У неї є чоловік, високий блондин із модною зачіскою. Він непогано заробляє, тому вона може сидіти вдома і займатися улюбленим хобі: лити ароматизоване мило по формам. І всі начебто щасливі.

Батьки купили Лесі та Антону, моєму чоловікові, по квартирі. Непоганий старт для сімейного життя, я вважаю. Мені батьки, наприклад, побажали удачі і навіть на весілля вручили якийсь величезний набір старезного немодного посуду, ну хоч на тому спасибі.

Так що зі своєю свекрухою я перебуваю у дуже добрих стосунках. І завжди змушую Антона ходити на сімейні свята, які він найчастіше воліє уникати.

Собі батьки Антона збудували будинок за містом. Завели там господарство, суто для душі, садок. Мабуть, щоб згадати сільське дитинство, але не сильно перенапружуватися. Вони вдвох витратили по два десятки років, працюючи за кордоном. Щоб і в них, і в дітей хоч зараз було нормальне життя. Дуже гідний вчинок, я вважаю. Тепер ось відпочивають. Ну і чудово!

Як я вже сказала, зі свекрухою у мене стосунки добрі. Ми часто спілкуємося телефоном, ходимо магазинами. Вона багато розповіла мені з їхнього минулого життя, як вони зі свекром добували та складали ці копійки, як просувалися по роботі.

Тяжко навіть слухати, не те що побувати в їхній шкурі. І я, у свою чергу, теж ділюся новинами з нашого з її сином життя. Можна сказати, ми чудово потоваришували.

Коли батьки почали ремонт у будинку, я перша зголосилася їм допомагати. Розштовхала Антона, змусила його працювати. Сама я в ремонтах нічого не тямлю, але на «принеси-подай» мене вистачить. Ми витратили чимало вихідних за цією справою, натомість провели разом час, спілкувалися та допомагали одне одному. Це ж добре!

На жаль, Леся віддала перевагу відмовитися від такого виду діяльності. Сама не прийшла і блондина свого не привезла. Що дивно, це її батьки. У мене взагалі було відчуття, що я за всіх віддувалася. Очевидно, такий у них тип темпераменту.

Коли ремонт нарешті було зроблено, батьки захотіли якось нам віддячити та запросили всіх до себе на вечірку з шашликами. Запросили справді всіх, хоча працювали лише ми з Антоном. На цей раз Леся з чоловіком вважали за краще приїхати, навіть без закусок. Мене так і тягнуло їх якось підколоти, але я все ж таки встояла і стрималася.

Наприкінці вечора, коли час для пристойних гостей добігав кінця, я відокремилася від чоловіка і вирішила підійти до улюбленої свекрухи, подякувати за частування.

Але вона була не одна, я знайшла її в компанії Лесі, далеко від інших. Свекруха тихо, щоби не було чути, вручила дочці пачку грошей, напевно, кілька тисяч валютою. Які Леся, втім, прийняла без особливих емоцій, наче щось само собою зрозуміле.

Вже вдома, віч-на-віч із чоловіком, я вирішила згадати цей момент і про все йому розповіла. Його реакція була… Убога на емоції. Виявилось, що він про це давно знав. Більше того, його мати часто давала Лесі гроші просто так, і про це всі в їхній родині знали. Просто не акцентували на цьому увагу.

Улюблена донька, молодша дитина. Чому б їй не допомагати, якщо є можливість? Ось так проявляється несправедливість людей!

Щоб ви зрозуміли та просто могли порівняти, на минулий день народження Антону подарували шарф. Гарний шарф, кашеміровий. Але це, насправді, ніщо в порівнянні з тим, що отримує моя золовка ні за що, раз на кілька місяців! Тоді я зрозуміла, чому мій чоловік так прохолодно ставиться до своїх батьків і так знехотя ходить на їхні спільні сімейні зустрічі.

Виходить, це я винна в тому, що постійно його за собою тягала. Не приховую, почуття неоднозначні. З одного боку, мені справді подобається проводити час зі свекрухою. Та й свекор начебто нормальний мужик.

Вони завжди мені раді, усміхаються. Від них я ніколи не помічала жодного негативу. Але я заміжня не за ними, а за їхнім сином. З яким вони, на мою думку, поводяться несправедливо.

Тепер я навіть не знаю, як поводитися. Залишити все як є і продовжувати активне спілкування з родичами? Тоді я буду поганою дружиною. Адже мій чоловік заслуговує на краще до себе ставлення.

Чи замкнутися і більше не ходити до його батьків? Але що вони зробили поганого особисто мені? Ні, так теж не можна. Моральна дилема, як не крути. А як із неї вибратися? Я поки що навіть і не знаю…