Теща готова допомогти з купівлею квартири, але нерухомість вимагає оформити на неї

Часто можна почути про проблеми з родичами та нерухомістю. Ось і мене це торкнулося. Першу квартиру нам із дружиною подарували ще 10 років тому, коли ми зіграли весілля. Тоді мої та її батьки скинулися, щоб у нас з’явився свій куток. У ті роки нам багато й не треба було. Нас двоє, дітей немає, та й краще вже своє невелике житло, ніж орендоване. То була звичайна однокімнатна квартира, де ми поступово робили ремонт.

Коли з’явилася перша дитина, особливих складнощів не виникало. У перші роки його життя,  я навіть не думав, що не вистачить місця. Та й скільки може зайняти маленька дитина? Кілька квадратних метрів. Хтось може подумати, що йому нема де гуляти. Тож для цього вулиця є. Тому я вважаю, що ми жили цілком нормально. Проблеми почалися після того, як дружина сказала, що в положенні.

Але ми все одно планували двох дітей, тому раділи ситуації, що склалася.
Час минав, з’явилася друга дитина, діти почали підростати. Тут я реально зрозумів, їх треба розділяти. Та й нам стало не особливо комфортно, навіть усамітнитися було тяжко. Не відправляти ж їх постійно до бабусі з дідусем.

Дружина запропонувала подумати  про купівлю двокімнатної квартири. Але я вирішив, якщо вже й міняти житло, краще вибрати трикімнатний варіант. Діти скоро подорослішають, краще кожному виділити окрему кімнату. Говорити про це легко, а на ділі все виявилося набагато важче. Довго вибирали, порівнювали ціни.

Більш-менш нормальна трикімнатна коштувала у двічі дорожче за нашу однокімнатну. Багато накопичити за роки, проведені у шлюбі, не вдалося. Хто має дітей, напевно мене зрозуміють. То одне треба купити, то інше. Ще ремонт робили, а дружина майже весь час була в декреті. Та й із нашими зарплатами особливо не розгуляєшся.

Зібрали всі заощадження, вийшло 300 тис.грн. У результаті, навіть якщо продати нашу квартиру, не вистачає 200 тис. Я розумів, що у нас два виходи: взяти кредит, або ще почекати. Щодо іпотеки я проти, дружина теж. Ми не так багато заробляємо, щоб переплачувати.

З іншого боку, якщо збирати, теж доведеться чекати кілька років. Ще невідомо, наскільки подорожчають квартири за цей час. Інших способів швидко дістати гроші не було.

Поки я думав, що зробити, дружина розповіла про ситуацію тещі. Та погодилася допомогти, висунувши певні вимоги. Вона дасть потрібну суму, що бракує, але нерухомість ми повинні записати на неї. Я не розумію, із чим пов’язані такі умови. Ну гаразд, я розумію, що, коли іпотека, то квартира залишається в заставі банку. Банк має право мені не довіряти. Але теща чому хоче на себе квартиру оформити?

З дружиною у нас чудове порозуміння, дітей виховуємо добре. Чому не зробити подарунок, якщо є можливість? А єдиний момент, коли такий вчинок буде виправданий, — це розлучення. Звичайно, я розумію, ситуації у житті бувають різні. Навіть якщо так станеться, що ми з дружиною розлучимося, все одно поділимо навпіл нажите майно.

Хоча, якщо чесно, я б у такому разі залишив квартиру дітям. Але не тещі. Невже вона думає, що я рідних дітей надвір викину? Найцікавіше, я навіть не розумію, із чим пов’язане таке рішення. 10 років жили, не сварилися, а тут якась недовіра з’явилась. Моя дружина згодна на умови, а я у роздумах, чим тещі не догодив?

Я боюся, що після оформлення документів, у нас зміняться стосунки. Адже теща зможе мені дорікнути, що документи оформлені на неї. Це буде найголовніший аргумент у будь-якій суперечці.

Взаємини у нас хороші, але люди сильно змінюються під час сварок. Виходить, що я їй довіряю, а вона мені ні. Справа не в тому, що я боюся в майбутньому залишитись без квартири, хоча це теж було б прикро. Просто я не розумію, чим викликана ця недовіра. Начебто і приводів ніколи не давав, непогано спілкуємося, і допомагаємо один одному.

Усі, з ким радився, відмовляють мене йти на поводу у тещі. Вони кажуть, що грошових питань із родичами дружини взагалі краще не заводити, а тим більше це стосується оформлення паперів. Раптом вона збожеволіє, та й усіх вижене, у тому числі свою дочку та онуків. Адже не просто так вона просить оформити квартиру на себе.

Може, є якась причина?  Боюся зіпсувати стосунки, але квартира справді потрібна. Учотирьох жити в однокімнатній стає все складніше. Я все розумію, що теща дає гроші, тож і встановлює правила. Ніколи не подумав би, що доведеться робити подібний вибір, але це сталося. Як вчинити в цій ситуації, можливо хто підкаже?

You cannot copy content of this page