Перейти до вмісту

Того ранку я прокинувся, заварив каву і присів за кухонний стіл, щоб насолодитися ароматом улюбленого напою. Натомість я раптово почув запах гару. Спочатку я вирішив, що хтось рано розпалює багаття, щоб поїсти шашличків на сніданок. Але, принюхавшись, я зрозумів, що аромат зовсім не такий приємний, як від деревини. Я вийшов на балкон і побачив, як тліє мій матрац на розкладачці. Чорна дірка поступово розросталася, а сморід стояв такий, що я закашлявся. У паніці я вилив недопиту каву на матрац і побіг за відром з водою

Я сам не палю, але нейтрально ставлюся до тютюну. От тільки люди, залежні від сигарет, бувають різні. Я живу на другому поверсі, наді мною ще п’ять прольотів. Так ось, зверху, фактично мені на голову, регулярно летять незагашені недопалки.

Зрозуміти, з якої квартири їх кидають, мені складно. Хоча, бажання дізнатися про це, у мене величезне. Справа не тільки в тому, що мені доводиться нюхати чийсь дим і щоранку слухати голосіння бабусь, які прибирають залишки недопалків зі своїх клумб.

Тут все набагато серйозніше. Місяць тому завдяки одному з недопалків на моєму балконі почалася пожежа. Добре, що я того дня був вдома і вчасно все загасив.

Влітку через задуху я часто сплю на балконі. Він у мене не засклений, – тільки підлогу закрив ламінатом. В мене є розкладачка, власне, на якій я і сплю.

Того ранку я прокинувся, заварив каву і присів за кухонний стіл, щоб насолодитися ароматом улюбленого напою. Натомість я раптово почув запах гару. Спочатку я вирішив, що хтось рано розпалює багаття, щоб поїсти шашличків на сніданок.

Але, принюхавшись, я зрозумів, що аромат зовсім не такий приємний, як від деревини. Я вийшов на балкон і побачив, як тліє мій матрац на розкладачці. Чорна дірка поступово розросталася, а сморід стояв такий, що я закашлявся.

У паніці я вилив недопиту каву на матрац і побіг за відром з водою. На щастя, все вдалося загасити до початку великого лиха. У мене на балконі зберігаються старі картонні коробки.

Якраз напередодні подій я акуратно зібрав їх у стопку і перев’язав мотузкою. Місце займання було буквально за метр від цих коробок. Я навіть думати не хочу, що могло статися, якби вогонь дістався до них.

Коли я ніс матрац на смітник, то задумався, як він міг спалахнути. Потім я побачив усередині матраца недопалок – і пазл склався. Звичайно, з’ясувати, кому «дякувати» за такий стрес, мені не вдалося.

Але я на кожному поверсі написав оголошення про пожежну небезпеку і про те, що небезпечно кидати недопалки з балкона. Щиро кажучи, жодного результату це не дало. Сусіди, як кидали недопалки з балкона, так і кидають.

А я зрозумів, що буду в прискореному темпі склити свій балкон. Наступного разу мені може не пощастити. Винних у пожежі рано чи пізно знайду. У крайньому разі, щоранку по верхніх поверхах прогулюватимуся або знизу курців виглядатиму.