Перейти до вмісту

Три роки тривала сімейна ідилія. Потім Аліна дізналася, що чоловік їй зраджує. Після жахливого скандалу сестра того ж дня зібрала речі та поїхала жити до батьків. Чоловік довго намагався налагодити стосунки, всіляко перепрошував, але вона не вибачила його. Через якийсь час відбулося розлучення. Чоловік та його батьки пообіцяли, що все одно допомагатимуть з дитиною, чоловік навіть наполягав на аліментах. Але сестра була настільки скривджена, що пішла на поводу у своєї гордині та відмовилася від усього

Моя сестра Аліна нещодавно розлучилася з чоловіком та переїхала жити до батьків. Все б нічого, але аліменти, які сам колишній чоловік пропонує їй на утримання дитини, вона брати відмовляється, сама не працює і живе повністю за кошти батьків-пенсіонерів.

Аліна вийшла заміж одразу після закінчення університету, приблизно 4 роки тому. Її майбутній чоловік дуже красиво за нею доглядав, майже кожен день дарував квіти й дарував дорогі подарунки, постійно виявляв знаки уваги. Він був з дуже забезпеченої сім’ї, гарний, статний молодик. Загалом, я вважаю, що сестрі з ним дуже пощастило.

Після закінчення навчання Аліна влаштувалася на роботу, але їй як бакалавру, без досвіду роботи, платили зовсім мало. Сестра ніколи не була кар’єристкою, не прагнула високих посад, тому через рік звільнилася. Сказала, що хоче повністю присвятити себе сім’ї.

Чоловік був цьому лише радий. Він добре заробляв, міг спокійно забезпечити всю сім’ю самостійно. Коли Аліна дізналася, що чекає дитину, чоловік подарував їй набір золотих прикрас та дорогий телефон останньої моделі.

Свекруха та свекор теж не обділяли її подарунками, привозили їй свіжі фрукти, домовилися, щоб її обстежували у найкращій клініці міста.

Ми з сестрою ніколи не були близькі через нашу велику різницю у віці. А коли я вийшла заміж та поїхала разом із чоловіком за тисячі кілометрів від будинку, ми взагалі практично перестали спілкуватися. Я всі новини дізнаюся від батьків, з ними ми зв’язуємось майже кожен день.

Коли у сестри з’явився син, радості сім’ї не було меж. Дитині завжди купували все найкраще, не відмовляли у дорогих іграшках та модних дитячих речах. Чоловік завжди із задоволенням проводив час із дитиною, продовжував дбати про Аліну і найняв їй помічницю, щоб вона могла відпочивати та сильно не втомлювалася від своїх турбот.

Три роки тривала їхня сімейна ідилія. Потім Аліна дізналася, що чоловік їй зраджує. Після жахливого скандалу сестра того ж дня зібрала речі та поїхала жити до батьків. Чоловік довго намагався налагодити стосунки, всіляко перепрошував, але вона не вибачила його. Через якийсь час відбулося розлучення.

Чоловік та його батьки пообіцяли, що все одно допомагатимуть з дитиною, чоловік навіть наполягав на аліментах. Але сестра була настільки скривджена, що пішла на поводу у своєї гордині та відмовилася від усього. Її довго вмовляли прийняти допомогу, але потім, мабуть, втомилися просити.

Аліна та її син почали жити у наших батьків. Батьки обидва пенсіонери, батько іноді підробляє сторожем, мама може рідко в’язати щось на замовлення, але вона це робить більше для душі, а не для заробітку.

Сестра мало працювала до декрету. Спочатку вона спробувала влаштуватися на роботу, ходила на співбесіди, але через брак досвіду і через те, що вона одна з дитиною, їй не могли запропонувати хорошу посаду та високу зарплату. Працювати за копійки вона не хотіла, тож вирішила, що краще не працювати взагалі. Так забезпечення Аліни та її сина повністю лягло на плечі батьків.

За кілька місяців я вирішила з’ясувати, коли це закінчиться і чому вона не хоче брати гроші у колишнього чоловіка.
– Я нічого не візьму в нього! Він зрадив мене та дитину! – Кричала мені в трубку сестра, коли я їй зателефонувала.

– Ти хоча б не для себе, а для дитини гроші бери, подумай про сина. Йому потрібна їжа, одяг, він сам собі всього цього не купить.
– Я сама розберуся! І гроші його мені не потрібні, – заявила Аліна.
– Розбирайся, адже ніхто не проти. Тільки припини сидіти на шиї у батьків. А то дивись, гордість не дозволяє брати гроші у колишнього чоловіка, зате дозволяє сидіти на шиї у двох пенсіонерів!

Сестра не захотіла далі говорити зі мною і кинула слухавку. Одразу після цього мені передзвонила мати.
– Ти чого її доводиш? Вона і без того засмучена через розлучення, а ти ще й тиснеш на неї. Нехай живуть у нас, нам грошей на все вистачає, – казала мені мама.

– Мамо, вона зараз з батьком дитини та її сім’єю посвариться, а потім все життя шкодуватиме, адже син їй за це “дякую” не скаже. Будь розумніша, поговори з ними сама. Не хоче, щоб їй платили аліменти, хай тобі платять. Ти все одно їх гроші на дитину та на Алінку витратиш. Його батьки розумні люди, все зрозуміють.

Мама пообіцяла обміркувати мої слова, обговорити все з татом та зв’язатися з батьками колишнього чоловіка. Сподіваюся, що вони зможуть все мирно вирішити, а Аліна нарешті вибачить чоловіку, і вони помиряться.