fbpx

У нашому селі був дуже кремезний бик, якось він зірвався і почав бігати по селу, і тільки бабка з козою зупинила розлючену тварину, вона просто щось пошепки сказала, з тих пір почали ходити плітки, що бабця справжня відьма

Відьма або праведниця?

Через наше невелике селище проходила залізниця, ділячи його майже на рівні частини. При селищі була невелика ферма, де тримали кілька корів і племінного бика, якого звали Тимоха.

Звір мав дуже кепський характер. Доярки називали його “Диявол в шкурі”. З огляду на неприборканості бика тримали прикутим ланцюгами за кільце, продіте йому в ніс, до бетонних перегородок. Тимоха спокійно підпускав до себе тільки ветеринара (двометрового дядька Сашка) і слюсаря Степановича, маленького, кволого мужичка. Ми з хлопцями часто бігали на ферму подивитися на Тимоху.

І ось якось, граючи на вулиці невеликою компанією, ми побачили, що біжить по вулиці місцевий мужик.

Він кричав:

“Тимоха з ланцюга зірвався, бережися!”

В кінці вулиці вже з’явився бик. Колишні на вулиці люди кинулися шукати укриття, а ми всією дітворою залізли на дах сараю, з якого вулиця проглядалася від початку до кінця.

Що витворяв Тимоха! Розкидав стіг сіна, пробував розкачати новий зруб, всередині якого сховалися люди. Вивернув бетонну плиту, укопану в землю, зніс паркан у палісадника і перекопав копитами всі клумби. Затримав його надовго мотоцикл “Урал” з коляскою, що стояв недалеко від сараю, де ми сиділи на даху. Що він витворяв з цим мотоциклом! Жбурляв, кидав, м’яв як консервну банку. Видно було, що на місці кільця – кривава рана. Схоже, бик збожеволів від болю.

І тут з провулка, що був навпроти сарая, на вулицю виходить бабулька з козою на прив’язі.

Побачивши бика, вона встала як вкопана, а коза стала кидатися за її спиною, намагаючись вирватися і втекти.

Тимоха, мабуть, почув шалене мекання кози, залишив мотоцикл і різко розвернувся до бабки. У нас багато хто з хлопців навіть очі заплющили, а інші кричали бабці, щоб кидала козу і лізла до нас на дах.

А бабця стояла стовпом, міцно тримаючи мотузку, і видно було, що тільки губи ворушаться. Що вона там шепотіла? Прощалася з життям, молилася, або ще щось.

Тимоха стояв, розпушуючи землю копитом, нагнув голову і, як камінь із пращі, понісся на бабку. Ми всі заціпеніли.

Але раптом, не добігши до бабки метрів трьох, бик нібито наткнувся на невидиму перешкоду. Він так різко загальмував, що мало не завалився на бік. Нам здалося, що вони стояли вічність. Попередні зустрічі, бик і бабка, за спиною якої біснувалася коза. І раптом Тимоха розвернувся і помчав у зворотний бік, а бабка все стояла і шепотіла йому вслід.

Ми почали спускатися з даху і короткими перебіжками, від укриття до укриття, всією компанією рушили слідом бику, забувши про бабцю і козу.

На перехресті вулиць, не знаючи, куди рушив Тимоха, влаштували невелику нараду. Вирішили йти в сторону залізничного переїзду.

Підійшовши до переїзду, побачили як стоїть недалеко маневровий локомотив, а поруч кілька дорослих, щось жваво обговорюють.

Підійшовши ближче, ми побачили Тимоху. Виявляється, добігши до переїзду, бик став як укопаний на рейках.

Ми з хлопцями, зібравшись докупи, обговорювали те, що трапилося. Всім було дуже шкода Тимоху і, згадавши про бабцю, ми вирішили, що вона відьма. Заговорила Тимоху і відправила його на вірну загибель.

Увечері в багатьох будинках дорослі вислуховували історію про бабцю і бика, і з нашої дитячої подачі багато в селищі стали вважати бабку відьмою, хоча раніше ні в чому такому вона не була помічена. Через декілька років вже все селище вважало бабцю відьмою, списуючи на неї всі нещастя і хвороби.

Ми з друзями досі сперечаємося, що зупинило розлюченого бика і розвернуло його назустріч своїй смерті. Молитва? Але баба не осяяла себе хрестом, вона міцно тримала мотузку. Змова? До кого зверталася тоді бабка – до Бога або Дияволу?

Related Post

Коли дізналися мої батьки, то сказали, що інших варіантів як народжувати немає, а коли дізналися батьки мого коханого, то був такий скандал, що наше невелике містечко його пам’ятає досі. Кричали, що я нагуляла, що вони не будуть утримувати нахлібників, і в підсумку заборонили нам з Петром спілкуватися. І я залишилася одна на 4-му місяці вагітностіКоли дізналися мої батьки, то сказали, що інших варіантів як народжувати немає, а коли дізналися батьки мого коханого, то був такий скандал, що наше невелике містечко його пам’ятає досі. Кричали, що я нагуляла, що вони не будуть утримувати нахлібників, і в підсумку заборонили нам з Петром спілкуватися. І я залишилася одна на 4-му місяці вагітності

У 16 років я стала мамою. Так-так, багато хто зараз зітхнуть і скажуть: «Як же так? Чим ти думала? ». А я по правді кажучи нічим не думала, молода, наївна,

Під час весілля Артем застукав свою дружину у сараї… вона була не однаПід час весілля Артем застукав свою дружину у сараї… вона була не одна

Звуть мене Олександр, одружені понад 23 років і сталося те, чого я так сильно боявся. Поїхали в село на весілля далеких РІДНИХ. Весілля тривало 2 дні, 2 дні мого запою

«Я хлопець молодий, у мене все буде». Ці слова були сказані моїм колишнім чоловіком у відповідь на те, що я подала на розділ майна. А спочатку було все: красиве весілля, щасливе життя, народження дитини, навчання чоловіка спочатку в технікумі, потім в інституті, його успішна кар’єра. Правда я в цей час прала, прибирала весь будинок і город, займалася господарством та ще його мамі встигала допомагати«Я хлопець молодий, у мене все буде». Ці слова були сказані моїм колишнім чоловіком у відповідь на те, що я подала на розділ майна. А спочатку було все: красиве весілля, щасливе життя, народження дитини, навчання чоловіка спочатку в технікумі, потім в інституті, його успішна кар’єра. Правда я в цей час прала, прибирала весь будинок і город, займалася господарством та ще його мамі встигала допомагати

Далі – гірше: чоловік став отримувати непогані гроші і приховувати свої доходи. Одного разу з’ясувалося, що він завів ще одну картку і переводить туди гроші потай від сім’ї. Став затримуватися