У подруги не складаються стосунки з чоловіками

Моїй подрузі 42 роки. У розлученні, двоє дітей. Вона не може познайомитися з чоловіком. Вони від неї тікають. А ті, що проявляють інтерес, – «мамині синочки» або альфонси. Вона ніколи не вірила, що чоловіка можна любити і поважати. В її розумінні чоловік – джерело грошей, помічник по дому і партнер для ліжка. Всі розмови про почуття викликають у неї роздратування. Не знаю, чим їй допомогти.

Емма, 34 роки
Привіт, Емма. З вашого листа видно, що ви дуже переживаєте за подругу. Але ще більше відчувається ваш біль з приводу роздумів вашої подруги про сімейне життя і чоловіків. У вашій голові не вкладаються її погляди на життя. Як можна описати почуття, які ви відчуваєте, коли думаєте про подругу? Чому ви вирішили, що їй потрібна допомога? Вона її просила? Ви звернулися до психолога, але чи хоче вона сама змін, чи готова до них?

Ваша подруга ділиться своїми секретами і своєю думкою, ви її слухаєте і чомусь вважаєте, що вона потребує допомоги. Ви часто берете на себе відповідальність, щоб вивести людину з лабіринту її життя? Людина повинна пройти свій шлях сама, а якщо не може, то задуматися про причини невдач. Ваша подруга звинувачує в своїй самотності чоловіків, не допускаючи думки про свою відповідальність за те, що трапилося.

Можливо, вона ввібрала спотворене уявлення про сім’ю від своїх батьків або її особистий досвід був негативним, але до 42 років у неї склалися певні переконання. Що ви відчуваєте, коли слухаєте міркування подруги: обурення, страх, жалість, роздратування? Що з вами відбувається, коли ви розлучаєтеся? Ви довго переживаєте після розмов з нею? Витрачаєте сили і час свого життя, щоб заспокоїтися?

Що ще, крім обговорення чоловіків, вас пов’язує, які спільні інтереси? Спробуйте перемикати розмови на теми, які цікавлять вас, щоб отримувати від зустрічей ресурси. Можливо, вона помітить це, і ви зможете пояснити, що відчуваєте біль від неможливість допомогти, так як це не в ваших силах.

Звертається до психолога той, кому боляче. Боляче вам, а вона просто живе і повідомляє світу про свою позицію, яка вам не подобається. Подбайте про себе. Успіхів!

You cannot copy content of this page