Перейти до вмісту

Український професор читає студентам лекції з окопів під час перерви між бойовими чергуваннями

Професор Ужгородського національного університету Федір Шандор читає лекції для студентів просто з окопів під час перерви між бойовими чергуваннями. Коли почалася війна, пішов захищати країну не вагаючись.

Про історію професора написав його побратим Віктор Щадей у Facebook. Передає ЦЕ EASY.

В перший же день війни Федір Федорович прийшов у воєнкомат, щоб піти захищати своїх близьких, свою державу. В перерві між бойовими чергуваннями професор УжНУ читає лекцію з “Туризмознавства” своїм студентам.

“Несе службу в батальйоні тероборони. Зараз він – на Сході України. Служимо з Шандором в одному відділенні. Як і в мирному житті, Шандор постійно в русі, на зв’язку з активними закарпатцями, які допомагають нашим військовим. Ну а лекції студентам – це святе, їх пропускати не можна”, – розповідає побратим.

Щадей зазначив, що разом з Шандором будують плани на майбутнє і вже знають, чим будуть займатися після перемоги.

“Маю точний інсайд: в його блокноті вже записано багато цікавих ідей для Закарпаття, які ми неодмінно реалізуємо після війни. Все буде Україна!”, – підкреслив Щадей.

У коментарі “Медіацентру УжНУ” професор розповів, що домовився із командуванням і товаришами по службі, щоб графік його бойових чергувань дозволив проводити лекції із самого ранку.

“Уже 70 днів я в армії. Пішов до військкомату одразу після пар 24 лютого. Але занять зі студентами не кидав. Щопонеділка й вівторка у мене пари о 8 ранку – жодної я не пропустив.

Завжди надаю перевагу ранковим заняттям: вичитав, а потім маєш час на іншу роботу. Ось тепер проводжу теоретичні заняття для туризмознавців і студентів факультету суспільних наук, а на семінарах працюють аспіранти”, – розповів Федір Шандор.