Усією родиною переконуємо сестру покинути чоловіка, який вже котрий рік капітально закладає за комір. Але їй говорити щось марно, вона як заведена твердить, що зможе його змінити, бо дуже любить його. Ще й дитина з’явилась від нього рік тому. Сил вже немає.

Усією родиною переконуємо сестру покинути чоловіка, який вже котрий рік капітально закладає за комір. Але їй говорити щось марно, вона як заведена твердить, що зможе його змінити, бо дуже любить його. Ще й дитина з’явилась від нього рік тому. Сил вже немає.

Моя сестра Валя вийшла заміж три роки тому. Зять не викликав захоплення з першої зустрічі. На вечері у батьків, коли вони тільки познайомилися, він неабияк напився. Не до зелених крокодилів, але в розмові пристойно спотикався і потім додому плив.

– Він просто перехвилювався, не їв нічого два дні від хвилювання, от і розвезло його, – намагалася виправдати його сестра перед батьками. Усі знизали плечима і вирішили, що так, таке могло бути, перехвилювався хлопець, тому свої сили й не розрахував.

На весіллі зять теж себе ні в чому не обмежував і закінчував захід вже носом у салаті у прямому сенсі цього виразу.
– Знову перехвилювався? – Підколював наш тато, коли вони зі свідком намагалися занурити це бездушне тіло в таксі.

– Звичайно, – заявила сестра. – А ти на вашому з мамою весіллі не хвилювався?
– Не настільки, – відповів тато, завантажуючи новопридбаного зятя на заднє сидіння.

Далі ми бачилися з чоловіком Валі тільки на великих сімейних святах, які закінчувалися для їхньої родини однаково – Валя на плечі тягла п’яного чоловіка додому.
– Валя, а він у тебе взагалі так часто п’є? – Це питання цікавило всю родину.
– Ні, він майже не п’є, тому так швидко напивається, – відводила очі сестра. Усі люди дорослі, всі зрозуміли.

Через півтора року після їхнього весілля зять вилетів із роботи. За офіційною версією, яку озвучила всім сестра, її чоловіка просто підставили, бо місце знадобилося звільнити для чийогось сина. Але у цій компанії працював брат моєї однокласниці, який розповів правду.

Виявилося, що чоловік у Валі не просихає. Спочатку просто приходив з похмілля, потім почав вже й на роботі очі заливати, потім взагалі прогулювати почав, і тут закінчився терпець начальства. Звільнили його за власним бажанням, зробивши подарунок, адже могли й по статті турнути.

– У нього просто зараз складний період, його підтримати треба, а не тюкати, що він випиває, – захищала чоловіка Валя. А через кілька днів стало відомо, що вона чекає на дитину.

На радощах від такої події її чоловік навіть знайшов нову роботу і на якийсь час зав’язав з алкоголем. Принаймні до нас інформація про його поведінку доходити перестала. Мама на радостях навіть свічку у церкві ставила.

Сестра ходила і сяяла, як начищений п’ятак. Вона ж говорила, що чоловік більше пити не буде – він і не п’є, працює, навіть ремонт у дитячій почав. Ми всі видихнули, невже одумався. Але все скінчилося, коли сестра народила.

Вже на виписку зять прийшов з перегаром. На ногах тримався, але хитало його знатно, дитину йому давати було страшно, тому дитину передали нашому татові.
Через місяць після появи дитини зять вкотре вилетів із роботи. Пити він став щодня – як я до сестри не прийду, він вже напідпитку. П’є та п’є, і куди тільки в нього лізе. А живуть за гроші, які сестра отримує та були накопичення.

– Треба йти від нього, це не справа. Що за життя – чоловік постійно п’яний, не працює, хоча у нього дитина з’явилася і дружина у декреті! – обурювалася мама.
– Це мій чоловік, я його люблю, – стоїть на своєму Валя.

– Він пияка, ти розумієш? Яке дитинство буде у твоєї дитини з таким татом?
– Я зможу його змінити, він покине пити, ми вже розмовляли про це.
– Ось коли кине, тоді нехай у сім’ю і повертається, а поки що він тільки п’є, як не в себе.

– Як я можу його покинути, якщо його я кохаю? Він обіцяв, що зміниться, отже, зміниться. Просто йому потрібен час, – уперто каже сестра.

Найогидніше, що самому зятю і так нормально. Жодних спроб з його боку, щоб змінити ситуацію, не надходило. Його так все влаштовує – їжа є, випити є, одяг йому перуть, дружина під боком, яка його терпить і приймає будь-яким. Навіщо змінюватись?

Пояснювали сестрі, що люди не змінюються, ось вона яка є, така і залишиться. А їй би про дитину подумати, а не про свого залежного. Але сестра тільки ображається і каже, що ми нічого не розуміємо і саме через такий тиск її чоловік і п’є.

Не було б у них дитини, плюнули б вже на це давно, хай розбираються самі. Але не хочеться, щоб через свою впертість сестра дитині життя зламала.

You cannot copy content of this page