Важко поважати людей, які безцеремонно заглядають у чужі кишені. Особливо якщо це ті, хто має бути рідними та близькими

Важко поважати людей, які безцеремонно заглядають у чужі кишені. Особливо якщо це ті, хто має бути рідними та близькими.

Три роки тому я поверталась із роботи додому. Був пізній осінній вечір, вогкий і похмурий. Я пірнула у свій двір і майже добігла до під’їзду, коли почула слабкий писк.

Пішла на звук і за сміттєвими баками виявила пакет із зав’язаними ручками, в ньому щось ворушилося, зазирнула, а в ньому крихітне кошеня.

Запхала його собі під пахву і швидше побігла додому. Вже у квартирі добре розглянула маленького. Він був дуже в поганому стані. Мені навіть здалося, що цей вечір він не переживе.

Я відмила крихту, з піпетки напоїла молоком і поклала спати в коробці з грілкою. Наступного дня повезла його до ветеринара. З’ясувалося, що кошеняті лише кілька тижнів.

Ветеринар прописав дитині лікування, розповів, як і чим годувати. Спочатку я думала, що шукатиму кошеняті новий будинок, як тільки він трохи підросте. Але в результаті пухнастик затримався у мене назавжди.

Семен, так я назвала кошеня, виріс чудовим та дуже розумним котом. Він майже як людина все розуміє, тільки говорити не може. Ми живемо з ним душа в душу, я не зустрічала більш відданої істоти.

Минулого року в нашу родину влився Артемон, дворняга із притулку. Потрапила я туди випадково. Подруга затягла під приводом допомоги волонтерам. Побачивши погляд пса, що єдиний сидів у клітці мовчки, я відчула, як здригнулося серце. У цих розумних очах не було ані надії, ані радості.

У собаки, на вигляд не старше трьох-чотирьох років, був погляд старого, що розміняв дев’ятий десяток.

Тепер ми живемо утрьох. Я, Артемон та Семен. Хвостаті потоваришували не відразу. Був час, коли кіт від душі ганяв сором’язливого пса. Я навіть думала сходити до зоопсихолога, але тварини причепилися один до одного.

Мої вихованці змушені харчуватися особливою їжею. Життя на вулиці та тяжке дитинство не пройшло для обох безслідно. Спеціальний корм, що полегшує травлення, замовляю великими упаковками.

Так, виходить недешево, але хіба хтось економитиме на житті своїх улюбленців? Тільки не мої дорогі родичі, яких я запросила у гості на свій день народження.

Першим прийшов мій старший брат і з порога почав нити, як йому тяжко живеться. Дружина, мовляв, чекає другу дитину, на оплату орендованої квартири немає грошей, кілька кредитів висять вантажем.

Я хитала головою, слухаючи його розповідь. Серед нашої розмови пролунав дзвінок. Кур’єр доставив замовлення із зоомагазину. Кілька пачок дорогого корму для тварин із чутливим травленням та нові іграшки для моїх улюбленців. Усього на п’ять тисяч гривень. Я розрахувалася, кур’єр вийшов, і на мене накинувся брат:

– Ти збожеволіла, витрачати стільки грошей на якихось там облізлих тварин? Годуй їх ковбасою чи недоїдками зі столу, нічого з ними не буде.

Я з обуренням сказала, що це не просто тварина, а моя сім’я. Брат перебив, мовляв, та яка ще сім’я. Я промовчала. Не хотілося псувати собі настрій безглуздою сваркою.

Але за столом мама і тітка, що прийшли до мене в гості, знову завели мову про вартість корму. Мабуть, Максим, брат, не витримав і все розтріпав.
– Ти своїм безхатнім корми дорогі купуєш, а Максим з дружиною в однокімнатній туляться. А в них незабаром дитина з’явиться, — заголосила мама.

Я спитала, а до того тут взагалі я. Брат — людина доросла, тому має сам відповідати за своє життя. Створив сім’ю, дітей, не маючи свого житла. То хто в цьому винен?

– Корм можна і дешевше купувати. Або взагалі ковбасою та кістками годувати. У нас завжди були кішки, годували їх чим прийдеться. І нічого, всі живі-здорові були, — влізла в розмову тітка.

Я сказала, що моїм вихованцям їсти звичайний корм не можна за станом здоров’я. Про їжу з людського столу я взагалі мовчу, це під суворою забороною. Навіть крихітний шматочок, наприклад, ковбаси може викликати напад та загострення хронічних захворювань.
– Годувати тварин зі свого столу категорично заборонено. Я їх люблю і не хочу вбивати їх дешевим кормом. Як ви не розумієте, що вони моя сім’я?

Мама підібгала губи та прошипіла, що вони моя родина, а ні оці тварини. І якщо мені нема куди подіти своїх п’ять тисяч, я могла б віддавати їх братові. Мовляв, Максиму не завадила б допомога.

Я відповіла, що навіть пальцем не поворухну заради сім’ї брата. Чому мене повинні хвилювати їх проблеми, якщо на моє життя, мої проблеми та моїх вихованців усім начхати?

Довго ще жалілися мама, брат і тітка, намагаючись вивудити з моєї кишені хоч пару гривень. Зрештою, я плюнула і вказала їм на двері. Нехай думають що хочуть.

Про моїх вихованців ніхто, крім мене, не подбає. А всі інші досить дорослі, і самі в змозі розібратися зі своїми проблемами. Обійдуться без моєї допомоги.

You cannot copy content of this page