Відчуваю провину, якщо байдикую у вільний час

Не можу розслабитися, мучать думки, що я нічим не займаюся, що не вдосконалюю себе, нічого не створюю. Нещодавно мама звинуватила мене в ліні і нелюбові до малювання, хоча в цьому році я закінчила художню школу з відзнакою. І тепер я не знаю, що робити у вільний час. Допоможіть навчитися відпочивати.

Катерина, 15 років. Порада від психолога.
Катерина, знаєте прислів’я: «Справі – час, а потісі – час»? Вона означає, що основні заняття займають більшу частину часу, а відпочинку залишається зовсім небагато, «час».

Ми потребуємо відпочинку, і не випадково в школі передбачені канікули кілька разів на рік. У звичайні дні ви живете за шкільним розкладом, рано вставати, можливо, не висипаєтеся. Канікули – то час, коли можна пожити без жорсткого графіка і звичних обмежень. Не варто навантажувати себе додатковими заняттями. Дозвольте собі робити тільки те, що хочете.

Іноді замість того, щоб відпочити і розслабитися, люди складають довгі списки справ на час відпустки, в результаті не виконують їх і відчувають почуття провини. Звичайно, відпочинок – це не завжди повна відсутність справ, часто це просто зміна занять на ті, які нам більше подобаються, приносять задоволення.

У будні теж важливо виділяти час, вільний від основної роботи чи занять. Чим його заповнити – це тільки ваша особиста справа. Можливо, ви займетеся малюванням, будете читати книги, гуляти або просто нічого не робити, занурившись в свої думки.

You cannot copy content of this page