Відчуваю провину, якщо байдикую у вільний час

Не можу розслабитися, мучать думки, що я нічим не займаюся, що не вдосконалюю себе, нічого не створюю. Нещодавно мама звинуватила мене в ліні і нелюбові до малювання, хоча в цьому році я закінчила художню школу з відзнакою. І тепер я не знаю, що робити у вільний час. Допоможіть навчитися відпочивати.

Катерина, 15 років. Порада від психолога.
Катерина, знаєте прислів’я: «Справі – час, а потісі – час»? Вона означає, що основні заняття займають більшу частину часу, а відпочинку залишається зовсім небагато, «час».

Ми потребуємо відпочинку, і не випадково в школі передбачені канікули кілька разів на рік. У звичайні дні ви живете за шкільним розкладом, рано вставати, можливо, не висипаєтеся. Канікули – то час, коли можна пожити без жорсткого графіка і звичних обмежень. Не варто навантажувати себе додатковими заняттями. Дозвольте собі робити тільки те, що хочете.

Іноді замість того, щоб відпочити і розслабитися, люди складають довгі списки справ на час відпустки, в результаті не виконують їх і відчувають почуття провини. Звичайно, відпочинок – це не завжди повна відсутність справ, часто це просто зміна занять на ті, які нам більше подобаються, приносять задоволення.

У будні теж важливо виділяти час, вільний від основної роботи чи занять. Чим його заповнити – це тільки ваша особиста справа. Можливо, ви займетеся малюванням, будете читати книги, гуляти або просто нічого не робити, занурившись в свої думки.

Related Post

Іван прокинувся у новій квартирі від дивного відчуттяІван прокинувся у новій квартирі від дивного відчуття

У 1994 році мого батька від заводу, де він працював машиністом тепловоза, дали трикімнатну квартиру в п’ятиповерховій новобудові на одній з околиць міста. Двір нашої сім’ї – мама, тато і

“Але я розуміла, що НЕ МОЖНА! Як би сильно не хотіла, ти ОДРУЖЕНИЙ, а я НІХТО…”“Але я розуміла, що НЕ МОЖНА! Як би сильно не хотіла, ти ОДРУЖЕНИЙ, а я НІХТО…”

Все почалося кілька місяців тому. Ми познайомилися в клубі. Ти вже збирався додому, а я з друзями тільки приїхала. І ось один мій погляд, як ти відразу підійшов до мене.

– Я його кохаю, а тебе ні! – Чоловік вирішив розпитати її подруг що саме сталося на зустрічі колишніх однокласників– Я його кохаю, а тебе ні! – Чоловік вирішив розпитати її подруг що саме сталося на зустрічі колишніх однокласників

Сучасні чоловіки набагато серйозніше підходять до вибору костюма або автомобіля, ніж до вибору дружини – в результаті все більше і більше шлюбів закінчуються розлученнями, а їхні діти виростають нещасними людьми.

facebook