Перейти до вмісту

Всі наші з дружиною заощадження на власне житло, батьки просять спустити на весілля молодшої сестри

  • від

У моїй історії немає нічого істотно нового. Маю молодшу сестру Оксану. Різниця між нами 16 років. Батьки дуже довго намагалися завести другу дитину, тому вона була дуже бажаною.

І, звичайно ж, батьки з самого дитинства потурали всім її забаганкам. Мене це не сильно зачіпало, але в якийсь момент їм варто було б зупинитися. А вони, звичайно, цього не зробили.

Коли народилася Оксана, батьки були досить забезпеченими. Вони якраз розпочали свій власний бізнес, і справи пішли вгору. Але невдовзі вони прогоріли і залишилися з купою боргів.

Вже тоді я почав помалу допомагати батькам, бо бачив, як їм непросто. Батько працював водієм таксі, а мати медсестрою в лікарні. Самі розумієте, заробітки невеликі.

Після школи я пішов навчатись до місцевого університету, щоб не навантажувати батьків фінансово. Із другого курсу знайшов роботу. Так ми потихеньку справлялися. Потім я вийшов на постійну роботу, одружився. Із дружиною ми стали жити у батьків. Добре, що у нас великий будинок, який дістався батькам від дідуся.

Мене влаштовувало таке спокійне та розмірене життя. Але сестрі завжди і всього було мало. Після школи вона вирішила їхати вчитися до іншого міста. І не кудись, а до столиці.

Батьки погодилися, хоч я й умовляв усіх цього не робити. Все ж таки забезпечувати життя сестри в столиці — дороге задоволення. Але сестра заявила, що це не її проблеми, а батьки просто підтримали її рішення.

Перший рік вони ще справлялися, але згодом стало зовсім туго. Вони попросили, щоб я оплачував сестрі бодай квартиру. Мені не хотілося цього робити, але й батьків залишити в такому стані я не міг. Тато працював цілодобово, а мама почала підробляти вечорами. І навіть так їм не вистачало.

З горем навпіл ми вивчили сестру у столиці. Думали, що вона влаштується на роботу і зможемо видихнути. Але вона повернулася додому. Сказала, що хоче відпочити від навчання.

Мене дивувала така її інфантильність. Я неодноразово намагався з нею говорити, донести, що батькам і так важко. Але всі мої слова ніби розчинялися в повітрі. Батьки Оксані не суперечили і вирішили забезпечувати її, доки вона відпочиває.

Її рік відпочинку розтягнувся на три. Єдине її досягнення за цей час — знайти нареченого. Оксана зібралася виходити заміж. Це, звісно, ​​радісна новина, якби не один нюанс.

Сестра захотіла пишне весілля. Ось тільки в неї ні гроша в кишені, батьки також без грошей. Тому всією сім’єю вони вирішили, що я, як старший брат, повинен взяти на себе всі витрати.

Чесно кажучи, це вивело мене з себе. Батьки роблять все, чого забажає Оксана. І нехай так, але чому це все за мій рахунок? У мене рік тому народився первісток. І якщо ви запитаєте, чи допоміг нам хтось хоч чимось, то я відповім, що ні. У мами немає часу навіть з онуком посидіти, бо вона завжди на підробітку. Про гроші я вже мовчу.

Проте коли справа стосується Оксани, то це навіть не обговорюється. Не знаю навіть що робити. Вартість весілля досить велика, для мене одного сума непідйомна. Хіба що витратити на це всі заощадження, які ми з дружиною збирали на квартиру.

Але якщо відмовлюся, батьки образяться. А ще, швидше за все, влізуть у нові борги, щоб все ж таки сплатити свято. Як мені вчинити?