fbpx

Я часто їжджу громадським транспортом – маршрутні таксі або великі м’які автобуси. У великих скупченнях народу іноді доводиться стикатися з людьми кілька, як би сказати неадекватними. Пару раз на мене накидалися явні міські божевільні, а деякі люди, як мені здається, спеціально приходять, так би мовити, «розрядитися», піднімаючи в переповненій маршрутці скандал на порожньому місці

Але цей випадок мені здався настільки дивним, що я вирішила розповісти його вам. Судіть самі, але я до сих пір гублюся в здогадах, що це було.

Отже, обідньої пори, я їду додому. На зупинці стоїть великий напівпорожній автобус, збирає пасажирів. Я сідаю в середині автобуса на місце біля проходу.

В обідній час маса вільних місць, люди збираються повільно – ще не час-пік. В автобус заходить жінка років сорока п’яти – п’ятдесяти, з дивно бігаючим поглядом на виснаженому усипаному веснянками обличчі.

Вона платить за проїзд, якось гарячково оглядає місця, і, ігноруючи порожні крісла, стає чомусь саме поруч зі мною. Автобус ще варто, сидячих місць повно.

Дама, стоїть поруч зі мною, спочатку довго чимось шарудить в своїх пакетах. А потім присувається дуже близько, буквально лягаючи на спинку мого крісла, починає якось дивно пихкати і дути мені в верхівку, відтворюючи звуки «ооххх пффф оооххх пфпфпф. Охххх ммрмрбрбррр оххх  пфффф.».

Мені це все починає невимовно діяти на нерви: вона дме мені в волосся, вони аж ворушаться, і, щоб хоча б заглушити дивні звуки, які вона видає, я вирішую дістати телефон і включити радіо. Впіхнув в вуха навушники, намагаюся знайти телефон в сумці, і в цей момент жінка починає шипіти мені у вухо: «Серёшшшшкі, сережки, у мене є серёшшшшкі » і далі бурмоче щось зовсім незрозуміле. А потім знову заново «Серёшшшкі, серёшшшкі ».

Сказати, що я отетеріла і злякалася – це нічого не сказати. Я просто впала в ступор, як паралізувало. А як бути? Почати реагувати – тільки дати чокнутій бабі привід для агресії. Мовчати – жах, я цього не витримаю всю дорогу. Телефон так і не знайшла, а автобус починає вже вирушати від зупинки, дуже повільно.

Треба  сказати, я в дитинстві жила з віруючою бабусею, і до сих пір пам’ятаю безліч молитв. І, сидячи в ступорі, я починаю в думках читати молитву «Да воскресне Бог » (Молитва Хресту Господньому, бабуся радила читати її, коли страшно). І, як тільки я доходжу до слів « яко щезає дим, нехай щезнуть» тітка відскакує від мене і біжить до водія, вимагаючи зупинити і дати їй вийти. Хоча ми-то і до зупинки ще не доїхали, від’їхавши від кінцевої метрів на двісті.

Водій дотягнув до першої зупинки і тітка вийшла. Я дочитала молитву до кінця і в подиві (що це було щось?) Їхала додому.

Related Post

Сказати чоловікові, що я знаю про його зради?Сказати чоловікові, що я знаю про його зради?

Одружені десять років. У нас хороші відносини, не виникає розбіжностей ні в побуті, ні в ліжку, і мені завжди здавалося, що ми любимо одне одного. Чоловік часто буває у відрядженнях,

Колишня мого чоловіка вимагає збільшити аліменти під час карантинуКолишня мого чоловіка вимагає збільшити аліменти під час карантину

У мого чоловіка від попереднього шлюбу залишилися двоє синів. Він справно платить аліменти. При цьому колишня працює, дітей залишає з бабусями, іноді просить сусідку посидіти. До нас хлопчики зазвичай приїжджають