Я не можу відпустити чоловіка зустрітися з друзями

Не можу знайти пояснення своєї поведінки. Не можу спокійно сприймати, що партнер періодично бачиться з друзями без мене (причому так було з усіма моїми чоловіками).

Навіть якщо я в цей самий час зустрічаюся з подругами, все одно переживаю, не знаходжу собі місця. А якщо він затримується на зустрічі довше, ніж обіцяв, – сильно ображаюся.

При цьому я не думаю, що він, наприклад, мені зраджує. Швидше за все, ці почуття викликає відчуття, що йому добре і весело не зі мною. Нещодавно мова зайшла про роботу, і я знову відчула гостру образу, тривогу, хвилювання. Відчула себе так, ніби мене зрадили. Головою розумію, що це неадекватна реакція, але мене ображає сам факт, що він той час хоче проводити не зі мною.

Ще мене лякає, що він вип’є там зайвого і почне робити щось в цьому стані, а додому повернеться серед ночі, забувши про мене.

Анастасія, 29 років. Порада від психолога.
Анастасія, для початку хочеться підтримати вас: чи не ви одна відчуваєте такі почуття. Але від багатьох інших, хто переживає подібні емоції в схожих ситуаціях, ви відрізняєтеся тим, що самі помітили і визнали, що ваша реакція не адекватна тому, що відбувається. Повірте, ваше бажання щось змінити вже дуже багато значить.

Ви пишете, як переживаєте, що вашому чоловікові може бути добре без вас. Ображаєтеся на саме його бажання проводити час з кимось ще й боїтеся, що, випивши зайвого, він зовсім про вас забуде і буде вести себе так, як якщо б вас не було зовсім. Читаючи зараз попередні дві пропозиції, що ви відчули? Може, щось привернуло вашу увагу або здалося новим?

Судячи з вашого листа, вам важливо бути цінною і унікальною для свого чоловіка, в ідеалі – єдиною, щоб він постійно давав вам зрозуміти, що ви потрібні, що ви хороша, що ви є. Останнє особливо важливо – ви є. Напевно ви самі віддані йому, дбайливі, уважні. Але вам недостатньо просто бути такою (це і так природно для вас) – вам необхідні постійні підтвердження любові. Інакше здається, що партнер забуде про вас і почне робити «щось не те».

Ви хотіли б йому довіряти, але з якоїсь невідомої ірраціональної причини не можете. Вам важливо весь час бути поруч, тримати все під контролем і тільки тоді регулярно переконуватися в тому, що він нікуди не пропаде і не кине вас.

You cannot copy content of this page