fbpx

Я потрапила у лікарню зі своєю невеликою пенсією. Виявилося, що лікарка спеціально виписала мені дорогий препарат, хоча він має копійковий аналог

Мене звати Марина. Вік – бальзаківський з хвостиком. Вирішила написати про те, що обурило і образило мене під час лікування.

Звичайно, коли всі думки спрямовані на те, як би швидше хоч щось зробити з жахливими хворобливими симптомами, тверезо міркувати не завжди виходить. Але раптом, прочитавши мою розповідь, у когось вийде? Хочу сподіватися.

А все дуже просто. Два місяці тому я звернулася в хорошу обласну поліклініку з приводу проблем з шлунково-кишковим трактом. Звернулася причому до дочки своєї доброї знайомої, яка працювала там гастроентерологом, яка добре розуміла моє пенсійне матеріальне становище.

Ольга дійсно уважно мене вислухала, оглянула і призначила лікування двома препаратами, сказавши, що вони середньої дорожнечі.

Я звернулася в кілька аптек, порівняла ціни і з’ясувала, що двотижневий курс одного препарату обійдеться мені приблизно $ 45, а іншого близько $ 25. Дохід мій в місяць становить $ 130. А ще, між іншим, потрібно за квартиру заплатити.

Самопочуття погане. Робити нічого. І я зважилася, купила, як тепер кажуть, по платівці того і іншого засобу, витративши половину суми.

На жаль, на наступний же день стан погіршився ще більше і з вечірньою «каретою швидкої допомоги» я відправилася в стаціонар.

Лікарня в наш час теж задоволення не дешеве, але, у всякому разі, крапельниці допомагають швидше таблеток.

Прокапали я 10 днів і мій лікуючий лікар, дуже літня дама, запропонувала мені замінити деякі препарати на таблетовані. Тут я і згадала, що у мене є вже куплені ліки, показала їй їх і запитала:

– Чи можливе використання ось цих, уже куплених і так недешево обійшлися таблеток?

Марія Олександрівна дістала зі столу упаковку таблеток, простягнула мені і приголомшила відповіддю:

– Вам чудово підійдуть ось ці таблетки. Подивіться і порівняйте, за складом вони нічим не відрізняються від тих, що у вас є.

Правда, до ваших ще додана вітамінізація, яка допомагає зміцнити волосся. А коштують вони всього $ 1 на двотижневий курс.

Я засмутилася, здивувалася і ледве змогла запитати, навіщо ж інший лікар, знаючи про мої «великі» доходи, призначає дорогий препарат при наявності дешевого аналога.

Я б ще зрозуміла, якби вона мені продавала медикаменти сама, але я ж могла купити їх в будь-якій аптеці.

Виявляється, лікарі укладають договори з кампаніями виробниками і постачальниками просто на поширення препарату і, де б він не був куплений з їх рецепта, мають деякий відсоток з продажу.

Ось така арифметика. Але ж можна і народними засобами піклуватися про своє здоров’я, багато видань і сайтів, де докладно розповідають, як поліпшити волосся, позбутися від кашлю або поліпшити стан шкіри. І все це практично безкоштовно! Тому, якщо вам буде не важко, перш ніж купити ліки, запитуйте про аналоги і ціни на них.

У наших лікарів, звичайно, не найвища заробітна плата, але нехай їм допомагають люди з великим доходом, ніж моя пенсія.

Related Post