ЦЕ EASY Життєві історії Я родом з небагатої сім’ї. Не буду багато розповідати про своє босоноге дитинство. Скажу лише, що часом доводилося несолодко. У прямому сенсі цього слова. Але не думаю, що я унікальний в своєму скромному достатку. Таких багато. Набагато важливіше те, як це відбивається в дорослому житті

Я родом з небагатої сім’ї. Не буду багато розповідати про своє босоноге дитинство. Скажу лише, що часом доводилося несолодко. У прямому сенсі цього слова. Але не думаю, що я унікальний в своєму скромному достатку. Таких багато. Набагато важливіше те, як це відбивається в дорослому житті

На своєму прикладі можу сказати наступне – коли з’являються гроші, ти змінюєшся, і не завжди в кращу сторону. По-перше, стаєш зарозумілим. Це погано з точки зору відносин з людьми.

По-друге, починається жахливе марнотратство. І про це хочеться поговорити детальніше.
Коли в твоєму житті з’являються гроші, здається, що їх більше, ніж є насправді. Починаєш витрачати до останньої копійки.

Свою роль відіграє і молодість. У 18-20 років хочеться здаватися краще за всіх. Тому постійно витрачаєшся на одяг, їжу в кафе і ресторанах, а не вдома, і відчуваєш вічне бажання тусуватися. В результаті ні накопичень, ні чітких планів на майбутнє, нічого немає. Чому так?

Знову ж з босоногого дитинства. У той час батьки все забороняли і рідко балували. Потім, досягнувши порогу дорослого життя, намагаємося все заповнити. Хтось цим займається все життя, хтось все-таки примудряється одуматися і взятися за голову. Перших, на жаль, більше. Плюс зараз мода на споживання, нав’язувана ЗМІ, знаменитостями і більш забезпеченими оточуючими.

Мене свого часу теж закрутило в цей вир. Було багато незрозумілих витрат. Хоча і не сказати, щоб у мене дуже високий дохід. Наклалося одразу кілька моментів. І дитинство без особливих радощів, і молодість, і поява грошей, і відсутність мудрого старшого товариша.

Зате потім прийшло протверезіння. Волею випадку прийшов момент, коли життя притиснуло і довелося сидіти якийсь час без грошей. А пізніше це знову повторилося кілька разів. Ось тоді то і стало зрозуміло, що жити потрібно за коштами. І при появі доходу вміти ще й відкладати. Тут і розумні люди і книжки допомогли.

Зараз я розумію, наскільки був дурним і скільки б міг накопичити до сьогоднішнього моменту, якби просто відкладав. І витрачаю зараз рівно стільки, скільки потрібно. Без вишукувань і емоційних покупок.
У чому фішка того, що людина не витрачаються на дрібне і порожнє? У тому, що в майбутньому можна собі дозволити більш велике і необхідне придбання. На вигляд такий собі студент з рюкзаком за спиною, а по факту більш забезпечений громадянин, ніж багато хто.

Related Post

Брат не відвідував хвору матір, доки не дізнався, що мені довелося продати її квартируБрат не відвідував хвору матір, доки не дізнався, що мені довелося продати її квартиру

Незабаром буде рік відколи захворіла мама. Їй стало погано, коли вона була у знайомих за містом. Поки викликали швидку, поки надали допомогу… Час було втрачено. І наслідки серцевого нападу стали