Перейти до вмісту

Як би на її місці виявилася я, то мала б що сказати і куди відправити

Вчора ходили в гості до однієї знайомої. Вона тільки нещодавно народила, тому ще не повністю відійшла від пологів. Саме цікаве, що я завжди вважала її сім’ю адекватною, але я помилялася.

Сидим ми значить за столом, щось обговорюємо, а я дивлюся Ірина так невпевнено вино з бокалу посьорбує. Куди кажу, адже ти годуєш. -Ні, каже, не годую. Молока немає.

Тут її свекруха, чоловік та свекор налетіли як ті коршуни. Почали її звинувачувати, у бідної дівчини очі вже повні сліз. При всіх гостях її в чомусь винять. Свекруха завела свою пісню, що молоко матері це дуже корисна їжа, там міститься дуже багато поживних речовин, що обов’язково треба годувати дитину саме материнським молоком. Свекор взагалі сказав що він в цих справах не розуміється, але він думає також, що треба годувати дитину грудьми.

Я думала що чоловік на її захист стане, а він просто киває батькам, показуючи що він такої ж думки. Бо суміші це буде дорого і незручно.

Я запитала що ж незручного тут, та і не так вже й дорого, я як мати 4 дітей знаю. А він мені цілу дисертацію провів. Сказав що на сумішах діти нерозвинені будуть, що жінка просто лінується, що не любить дитину раз не годує. Я в шоці. А ще заявив:

-От плаче малий посеред ночі, то можна погодувати, покласти біля себе, поспати заодно. Ну і що що не надається, перший час на руках хай носить. Я питаю вже, а що, молока зовсім немає? Дівчина киває що ні, пояснює, що їй сказали приймати серйозне знеболювальне, антибіотики, то яке там те молоко. На неї напали всі, сказали що вона безтолкова, що у всіх нормальні невістки, а тільки ця якась не така.

Вона сиділа за столом до останнього, коли вже дитина заснула на руках, коли вона втомилася її тримати, я бачила як в неї затекли руки, як боліла спина, запропонувала допомогу, то ще й мені перепало, наче б то я маю своїм оком поганим зурочити.

Тепер от думаю, як же мені пощастило з сім’єю. Я 4 вигодувала сумішшю і ніхто навіть слова кривого не сказав.