Як навчити маму радіти життю?

Зазвичай люди скаржаться на проблеми з мамою, з якою немає теплих відносин, любові, взаєморозуміння. У мене ж з мамою відносини дуже близькі. Можливо, навіть занадто. Ми з чоловіком живемо окремо, але мене все одно втягують в обговорення всіх проблем і новин батьківської сім’ї.

Мама болісно сприймає будь-які труднощі. Вона все бачить в «чорному кольорі». Це позначається і на моєму самопочутті. Я всіляко підтримую і підбадьорюю її, часто приїжджаю, але не бачу змін. Почуття обов’язку і занепокоєння за рідних, бажання допомогти їм навіть на шкоду своїй родині – все це позначається на моєму житті.

Як мені допомогти мамі змінити ставлення до життя і навчитися радіти кожному дню? Як самій перестати залежати від переживань мами?

Олена, 27 років
Ви помітили цікаву особливість відносин дорослих дітей і батьків. Проблеми виникають не тільки коли відносини погані, але і коли вони «занадто» хороші. В обох випадках психологічна дистанція між поколіннями не відповідає ні віку учасників, ні стоящим перед ними завданням.

Щоб допомогти мамі змінити ставлення до життя і радіти кожному дню, вам потрібно самій цьому навчитися. Але як, якщо ваш емоційний стан – дзеркало маминого?

Настільки тісні відносини, доречні в дитинстві, зараз вам вже не підходять. Зв’язок з батьками наповнений тривогою за них і за себе. Це не дає зробити крок одне від одного і зайнятися кожному своїми справами.

Хоча, якщо подивитися на події очима дорослого, стане ясно, що тільки знайшовши опору всередині себе і в своїй родині, а не в батьківській, ви можете стати опорою їм.

You cannot copy content of this page