Як не дати синові-підлітку перетворитися в злодія?

Мій син звик брати гроші у мене без дозволу. Його вже ловили в магазині з неоплаченим товаром. Схоже, він вважає це нормою. На всі закиди відповідає: «Не спійманий, не злодій!».

Йому 16 років, я боюся за його майбутнє. Зізнаюся, у мене в дитинстві бувало всяке. У знайомих теж є такий досвід. Але всі це переростають. Що зробити, щоб він зупинився? На батька немає надії, він поганий приклад. Боюся, що справа в спадковості – по лінії батька в роду були цигани.

Тата, 40 років. Порада від психолога.
Вітаю! На жаль, немає такої рекомендації, яку можна було б дати, щоб моментально виправити ситуацію. Ваш син вирішив, що можна брати без дозволу чуже. У цього рішення є причини. Не знаючи їх, неможливо повністю розібратися в ситуації. Виникає багато питань.

Я б звернула увагу не на спадковість і предків, а на атмосферу, в якій зростав син, які цінності йому прищеплювали. Що йому розповідали про родичів, яку оцінку давали їх вчинків? Можливо, його якимось чином надихає той факт, що у нього є циганське коріння? Подивіться, чи схильний він романтизувати цей образ? Якщо так, варто попрацювати з цим питанням.

Також важливо зрозуміти, чому ви не можете покластися на батьківське виховання. Воно негативно або просто не ефективно? Що конкретно ви маєте на увазі під «поганим прикладом»? І що про цей «приклад» знає ваш син?

Що він бачив і чув про крадіжки? Які висновки з цього зробив? Коли він перший раз взяв у вас гроші без дозволу? Що ви при цьому відчули? І що зробили? Чи залишався ваш син в більшості випадків безкарним? Чого він хоче досягти в житті? Які у нього інтереси?

Найімовірніше, для благополучного вирішення цієї проблеми доведеться повністю переглянути всю систему виховання вашого сина. А в 16 років зробити це не дуже просто. Терпіння і сил вам!

You cannot copy content of this page