Як перестати стежити за колишнім?

У мене був роман з людиною, якого я дуже сильно любила. Для нього це були відносини, зав’язані на ліжку, а я полюбила ще раніше, ніж ми в перший раз лягли в ліжко.

Зараз я мрію забути його. Ми багато разів розходилися і починали заново.

У мене відчуття, ніби хтось пропустив мою душу через м’ясорубку, а нервова система благає стерти його з пам’яті. На цей раз я дійсно маю намір йти до кінця. Але я все одно ревную його до кожної дівчини.

Стежу за ним через соціальні мережі. Від цього я відчуваю огиду до себе, а зупинитися не можу. Іноді на мене знаходять напади страху, я боюся, що він знайде іншу. Хочу знову жити своїм життям. Підкажіть, як бути?

Еліна, 25 років. Порада від психолога.
Привіт, Еліна! Ви вирішили не вступати в нове коло цих виснажливих відносин. Допоможіть собі, перестаньте заглядати на сторінки цього чоловіка. Проаналізуйте, чим були ці відносини. Скажіть собі, що ваша душа існує не для того, щоб її перемелювали на м’ясорубці. Зрозумійте, що людина, яка знову і знову так поступав по відношенню до вашої душі, – це не колишній партнер, а ви самі.

Перестаньте погоджуватися на «часткові» відносини. Ви бачите, як це боляче, і в ваших силах сказати цьому «ні». Дайте собі можливість займатися чимось, що вас наповнює, а не виснажує. Познайомтеся ближче зі своїм страхом самотності. Переконайтеся, що те, що було чи є у ваших стосунках, не усуває від самотності.

Дайте більше часу вашим інтересам, акуратно шукайте, що дає вам сили, в чому ви можете реалізувати себе. І не бійтеся, що будете одна. Людина, яка йде своїм шляхом, є сама у себе. У вас повинно просто не вистачати часу на те, щоб заглядати в чуже життя, на чужі сторінки – настільки ви повинні бути зайняті своєю. Можливо, це вийде не відразу. Для початку просто не пускайте себе туди, звідки ви вже пішли. Потім буде легше.

You cannot copy content of this page