Перейти до вмісту

Як тільки я пішла в декретну відпустку, мене підсиділа моя подруга. По-перше, Іра сказала керівництву, що я планую затриматися в декретній відпустці довше і вже подумую над появою другої дитини. А по-друге, мою подругу затвердили на мою посаду – начальником відділу! Це стало для мене ударом

Ось, кажуть, що дружби між жінками не буває, а я завжди у відповідь наводжу приклад наших стосунків з Ірою. Ми разом уже десять років. За цей час ми неодноразово знайомилися і розлучалися з чоловіками, витягували одна одну з усіляких колотнеч.

Загалом пройшли різні етапи життя. Тому для мене стало неприємним сюрпризом те, що Іра підсиділа мене в компанії, куди ж я її і влаштувала. Рік тому подруга зі сльозами на очах розповідала мені про те, що їхня фірма розвалилася, і їй нічим навіть за квартиру заплатити.

Тоді я на свій страх і ризик влаштувала Іру до нас. Керівництву я обіцяла, що сама введу нову співробітницю до справи. У результаті, протягом пів року у мене було подвійне навантаження: крім своїх обов’язків я виконувала ще й Ірини, пояснюючи їй її помилки.

Слава Богу, згодом вона розібралася і почала справлятися без моєї допомоги. Я ж зібралася йти у декрет, бо була вже на сьомому місяці очікування.

Щоправда, я не планувала сидіти під замком усі три роки. Я попросила свою маму на якийсь час переїхати до нас із чоловіком, щоб допомогти з малюком. Згідно з моїми планами, я просиділа б у декреті до шести місяців, а потім вийшла б на роботу.

Якщо чесно, мені не хотілося втрачати хватку і перетворюватися на домогосподарку. Чоловік був не проти такого рішення. Моя найкраща подруга, звісно, була в курсі моїх планів.

Але я з самого початку нічого не обіцяла керівництву, тому що не була впевнена, як складуться обставини. Серед моїх знайомих чимало жінок обрали бути просто мамами замість успішної кар’єри. Добре, що зі мною такого не сталося.

Нині моєму синові п’ять місяців. Одразу після появи дитини моя мама переїхала до нас і з радістю дбає про єдиного онука. Ось тільки подруга все рідше стала заїжджати, посилаючись на велике навантаження на роботі.

Та й моє начальство перестало телефонувати, хоча ще недавно, мінімум, один дзвінок з офісу на день мені надходив. Я вирішила розвідати обставини та заїхати на роботу.

Мені потрібні були деякі документи. Того дня ні Іри, ні начальства на місці не було. Зате від решти колег я дізналася багато чого цікавого. По-перше, Іра сказала керівництву, що я планую затриматися в декретній відпустці довше і вже подумую над появою другої дитини.

А по-друге, мою подругу затвердили на мою посаду – начальником відділу! Це стало для мене ударом. Звичайно, мені Іра ні словом не обмовилася про підвищення.

Що ж, наступного дня я знову приїхала до офісу, щоб поспілкуватися з керівництвом, та заявила, що за місяць планую вийти на роботу. Директор був дуже здивований, але сказав, що з нетерпінням чекає на моє повернення. Тепер залишилося розібратися з найкращою подругою. Якщо я привела її до нас, я ж її і вижену.