Якщо у людини є вища освіта, то вона на голову вище інших. Подруга вважає людей без освіти людьми другого сорту

 

Подруга у мене схиблена на розумних хлопцях. Та не просто на розумних, а на тих, у кого вища освіту.

Ось прямо пунктик у неї такий – тільки вищу освіту, якщо немає – навіть розмовляти не стане.

Якось сиділи з нею в кафе, підсіли до нас хлопці. Симпатяги, пристойно одягнені, пристойно поводилися. Ну, як водиться, зайшла розмова, хто ким працює.

Я юрисконсульт, подруга – ветеринар, а вони виявилися один інженером, а другий водій вахтового автобуса. Інженер все придивлявся до мене, а водій (він навіть симпатичніше був) на зразок поклав око на подругу, але … як тільки вона дізналася, що у нього немає вищої освіти, все, як бабка отшептала.

Стала розмовляти зверхньо “а у нас в інституті”, “а ось курсова, а ось диплом, а ось анатомія вищої нервової діяльності”.

Мені було видно з боку, що хлопцям стало не по собі. Вони швиденько ретирувалися, той інженер навіть телефон у мене не взяв. І такий випадок не один раз був.

Як вона мені сама пояснює, освіта – це не диплом, а то, що в голові. Так, можна мати диплом і бути тупим, як валянок, але якщо у людини вища освіта – вона на голову вище інших. Прямо ідея фікс в голові.

Ось знову випадок. Пішли на психологічну гру в кафе, треба було поговорити по 5 хвилин з кожним з 20 відвідувачів кафе, Інкаунтер-група називається. Я дізналася багато цікавого про людей, подруга ж – у кого є вища освіта. Навіть імена не запам’ятала, відразу пересаджувалася до наступного.

Мої батьки їй як рідні. З дитинства дружимо, але раніше у неї снобізму, чи що, такого, не знаю, як назвати, не було.

Мій тато, до речі, її підтримує, каже, серед його студентів 1% був всього тих, хто відрахувався по життєвим обставинам, а інші, які пішли з універу – лоботряси і ледарі. Так що якщо вищої освіти немає – людина часто сама винна.

Сама я “вишку”, до речі, отримала через батьків. Батько викладач у вузі, де я вчилася, він готував мене, натаскував … Так, робота марудна, я в душі не юрист зовсім, завжди хотіла в дизайн, але …

Так вийшло. Не скажу, що я шкодую про те, що у мене вища освіта, але без неї б я себе погано не відчула б. Кажу їй: “ну ось у мене вища. А якби не було вищої, ти б перестала зі мною дружити?” Махає рукою – “слухай, ну подобаються же тобі брюнети з карими очима. А мені ось люди з вищою. Якщо у людини є вища освіта, то вона на голову вище інших. Чи так це? Освітою. У всіх своє”.

Своє щось своє, але якщо я люблю брюнетів, я не вважаю блондинів людьми другого сорту … 

You cannot copy content of this page