Жила з ним як в пеклі, а тепер хочу повернутися

Жили з хлопцем 7 років, два рази розлучалися. Йшла завжди я, ініціатором примирення теж була я. Йшла тому, що він на мене руку підняв. Потім ми жили разом рік, і цей рік був моїм пеклом. А зараз розлучилися – і я його хочу повернути. Але він, на мою думку, давно хотів жити без мене.

Мені дуже погано. Я нічого не можу робити. Не можу дивитися, як він радіє життю. Це були перші серйозні стосунки. Все йшло до весілля, все було куплено. Що робити, як далі жити? Перехворіти або повернути? А раптом мені подобаються такі відносини? Мене це лякає! Чому я хочу повернутися туди, де мені було погано?

Яна, 30 років. Порада від психолога.
Припускаю, що ви хочете повернутися не туди, де було погано, а туди, де було і добре теж. Ви пишете, що це перші серйозні стосунки і вони тривали довго. Відповідно, було багато хороших моментів, спільних планів і багато чого ще, що варто було б не знецінювати зараз, а, навпаки, помітити, відпустити і оплакати.

Важливо прийняти, що з цією людиною ваш спільний шлях закінчився, причому закінчився не дуже приємно і легко. Адже навіть після того, як він підняв на вас руку, ви повернулися до нього і постаралися зберегти відносини, але з цього нічого не вийшло.

Так що так, ваша робота зараз – згадувати себе. І повертати, забирати собі свої надії, мрії та ілюзії. А потім розглянути їх гарненько, пересортувати і прикинути, які з них дійсно ваші і ви не хочете від них відмовлятися (наприклад, цінність відносин і терплячість по відношенню до іншого), а які пора «викинути» (наприклад, надію на те, що чоловік , що підняв на вас руку одного разу, більше ніколи цього не зробить).

Так працює цикл насильства: вийшовши з відносин і відновивши сили, ви знову майже готові в них повернутися. Адже та ви, яка є зараз, – сильніша і незалежна. Може здатися, що вам море по коліно. І ще гризе туга за нього і за тим хорошим, що поки вами не визнане, не оплакане та поховано.

Так що ваша туга по партнеру в стосунках, де вам було важко, – нормальна реакція. Саме тому, що це частина завершення відносин. Але на неї не варто так вже спиратися в ухваленні рішення, що вам робити далі.

І ще важливий момент, який визначає більшу частину вашого тяжіння до колишнього хлопця. Ви пишете, що не можете, але все-таки продовжуєте дивитися на те, як він живе без вас. І оцінюєте те, що бачите, так, що живе він без вас добре, радіє життю.

Якщо ви приходите до цього висновку, спираючись на те, що він пред’являє, наприклад, в соцмережах, то моя рекомендація вам – перестати це робити, як би важко це не було. З двох причин: по-перше, ви все одно бачите тільки те, що він там показує, і це завжди тільки частина життя. По-друге, дивлячись на це, ви завдаєте собі біль. Підриваєте свою рішучість розлучитися остаточно, розхитує впевненість в собі.

You cannot copy content of this page