Перейти до вмісту

З’їздила до Європи і усвідомила, чому в них такі чистенькі дороги та машини, от би й у нас так

  • від

Якщо прогулятися будь-яким європейським містом, можна помітити, що європейські машини сяють чистотою. Причина не в тому, що вони миють їх щодня. Просто вони не так швидко брудняться. Справа в тому, що там самі дороги чисті. Немає такої кількості пилу та бруду, щоб осідати на машинах. І на те є кілька причин. Ми виділили три основні.

Мало відкритого ґрунту

Про це вже неодноразово говорили урбаністи. Чим менше відкритого ґрунту, тим менше пилу та бруду. У Європі зелені зони лише у парках, все інше покрите асфальтом чи бруківкою. У межах міста відкритого ґрунту дуже мало. Однак, це не головна причина. Адже пил і бруд завжди будуть, навіть якщо все місто покрити каменем. Тож ідемо далі.

Повноцінна зливова каналізація

На наш погляд, головна запорука чистоти вулиць та доріг — наявність правильно зробленої зливової каналізації. Мережі зливової каналізації в Європі розвинені та зроблені за всіма правилами. Усі опади швидко йдуть у стік.

Зливи є скрізь, де вони потрібні. У багатьох країнах все обладнано так, що опади, які потрапляють на покрівлю, миттєво вирушають у каналізацію.

Відповідно, з дощем весь бруд змивається по зливовій каналізації. Влітку на дорозі немає пилу, а взимку льоду.

У нас із цим часто бувають проблеми. Під час сильного дощу вода може стояти по щиколотки. Звичайно, після цього дорога виглядає брудною. Що вже казати про машини.

Регулярне чищення вулиць

Наступна важлива річ — регулярне чищення вулиць. У Європі чистять і пилососять вулиці щоранку. Великі машини зі щітками та пилососами збирають сміття. Також часто можна побачити машину, що миє вулиці. Це важливий пункт без цього нікуди.

Те саме і взимку. Сніг із вулиць прибирають миттєво. Він просто не встигає перетворитися на кашоподібний бруд.

Варто зазначити, що й у нас стали частіше прибирати вулиці. Це тішить, адже результат видно відразу. У місті менше пилу, а машини набагато чистіші. Коли це стане регулярним, ситуація помітно покращиться.

Як бачиш, європейські машини сяють чистотою не просто так. Але хочеться відзначити, що наші комунальні служби теж старанно докладають зусиль. Якщо вийти на вулицю та озирнутися, то можна побачити, що і у нас все не так погано.

Головне, що треба розуміти, — чистота насамперед залежить від нас. Немає когось, хто прийде та наведе лад, треба брати відповідальність за своє життя у свої руки. Якщо кожен це усвідомить, навколо стане чистіше та краще!