Боюся, що і після зняття карантину залишиться страх заразитися

Останнім часом відчуваю тривогу в магазині або на вулиці, якщо навколо багато людей. Особливо якщо вони стоять групами і не витримують дистанцію.

Раніше я ніколи не помічала за собою іпохондрії, завжди тверезо дивилася на речі. Але зараз на всіх, хто виходить на вулицю, лежить особлива відповідальність. Мене лякає, що люди її не усвідомлюють, і я дійсно починаю їх цуратися, відчувати тривогу і страх.

Боюся, що зі зняттям карантину тривога не зникне, адже народу ще більше. Я не розумію, що мені робити. Поки намагаюся вибирати магазини, куди ходить менше людей, і не виходжу з дому без необхідності.

Поліна, 21 рік. Порада від психолога.
Поліна, ваша реакція цілком логічна і обґрунтована. Ви тверезо міркуєте, і ніякої іпохондрії у вас немає. Ваша поведінка відповідає стану зрілої особистості в критичній ситуації. Тривога може ще деякий час бути присутньою після зняття карантину – і це нормально. Відновлення стабільності психіки після потрясіння вимагає часу і поваги до своїх потреб.

Ваші страхи не безпідставні. Події в світі показали, що наше здоров’я дуже крихке, а безпека досить ілюзорна – звичайно ж, це викликало стрес. Ми відчули, що і лікарі бувають безсилі, оточуючі не можуть домовитися, а рівень агресії серед людей тільки зростає. Змінився ритм життя, звична стабільність перестала існувати. Однак все це – випробування, пройшовши яке необхідно переглянути старі правила життя і виробити нові.

Не тільки коронавірусом, а й іншими хворобами можна заразитися, перебуваючи в натовпі, – ця загроза була і раніше. Однак сьогодні дотримання здорового способу життя набуває додатковий сенс: які б неприємності нас не чекали, ми можемо підготуватися до них, зміцнюючий імунітет.

Кожен дбає про себе по-різному: одні надходять як ви, у інших своя думка з цього приводу. Розумна людина відповідає за свої дії, орієнтується на факти. Крім того, у кожного своя правда, своя логіка, своя історія, яка впливає на поведінку в поточній ситуації.

Всіх і раніше напружувало, коли людина поруч кашляє, сьогодні кожен намагається убезпечити себе по-своєму. Ми поступово пристосовуємось, звикаємо до введених заходів, вчимося приймати нову реальність. Щоб знизити рівень тривоги, згадайте, що ви робили в сезон застуд, – ті ж заходи допоможуть і зараз.

Якщо ви відчуєте, що навіть зі спадом епідемії ваша тривога не проходить, я рекомендую звернутися до психолога. Сьогодні багато хто переживає подібний стан.

Related Post

Асі зовсім байдуже на те, що всі її хлопці одруженіАсі зовсім байдуже на те, що всі її хлопці одружені

Моя подруга Ася постійно натикається на одружених чоловіків. Михайло, її перший коханець, ненавидів свою дружину, але і йти від неї категорично не хотів. Молода дружина підозрювала чоловіка в зрадах, так

Лінь вчитися, працювати і навіть тусуватисяЛінь вчитися, працювати і навіть тусуватися

Завжди була не дуже працьовитою, але батьки змушували вчитися, прибирати у кімнаті і взагалі хоч щось робити. Зараз мені 19, впливу батьки на мене вже не роблять, а сама я

facebook