Боюся, що і після зняття карантину залишиться страх заразитися

Останнім часом відчуваю тривогу в магазині або на вулиці, якщо навколо багато людей. Особливо якщо вони стоять групами і не витримують дистанцію.

Раніше я ніколи не помічала за собою іпохондрії, завжди тверезо дивилася на речі. Але зараз на всіх, хто виходить на вулицю, лежить особлива відповідальність. Мене лякає, що люди її не усвідомлюють, і я дійсно починаю їх цуратися, відчувати тривогу і страх.

Боюся, що зі зняттям карантину тривога не зникне, адже народу ще більше. Я не розумію, що мені робити. Поки намагаюся вибирати магазини, куди ходить менше людей, і не виходжу з дому без необхідності.

Поліна, 21 рік. Порада від психолога.
Поліна, ваша реакція цілком логічна і обґрунтована. Ви тверезо міркуєте, і ніякої іпохондрії у вас немає. Ваша поведінка відповідає стану зрілої особистості в критичній ситуації. Тривога може ще деякий час бути присутньою після зняття карантину – і це нормально. Відновлення стабільності психіки після потрясіння вимагає часу і поваги до своїх потреб.

Ваші страхи не безпідставні. Події в світі показали, що наше здоров’я дуже крихке, а безпека досить ілюзорна – звичайно ж, це викликало стрес. Ми відчули, що і лікарі бувають безсилі, оточуючі не можуть домовитися, а рівень агресії серед людей тільки зростає. Змінився ритм життя, звична стабільність перестала існувати. Однак все це – випробування, пройшовши яке необхідно переглянути старі правила життя і виробити нові.

Не тільки коронавірусом, а й іншими хворобами можна заразитися, перебуваючи в натовпі, – ця загроза була і раніше. Однак сьогодні дотримання здорового способу життя набуває додатковий сенс: які б неприємності нас не чекали, ми можемо підготуватися до них, зміцнюючий імунітет.

Кожен дбає про себе по-різному: одні надходять як ви, у інших своя думка з цього приводу. Розумна людина відповідає за свої дії, орієнтується на факти. Крім того, у кожного своя правда, своя логіка, своя історія, яка впливає на поведінку в поточній ситуації.

Всіх і раніше напружувало, коли людина поруч кашляє, сьогодні кожен намагається убезпечити себе по-своєму. Ми поступово пристосовуємось, звикаємо до введених заходів, вчимося приймати нову реальність. Щоб знизити рівень тривоги, згадайте, що ви робили в сезон застуд, – ті ж заходи допоможуть і зараз.

Якщо ви відчуєте, що навіть зі спадом епідемії ваша тривога не проходить, я рекомендую звернутися до психолога. Сьогодні багато хто переживає подібний стан.

You cannot copy content of this page