Чоловік розповідає одне й те саме…

Чоловік (йому 46) останнім часом став по кілька разів повторювати одні й ті ж історії. Раніше таке було, але рідко, а зараз все частіше і частіше. Коли в розмові торкаємося якоїсь теми, я вже чекаю повтору історії, яку чула раз 5-10.

Причому чоловік кожен раз її розповідає як нову. Наприклад, коли починаємо згадувати відпустку на Криті, обов’язково розповідає, як випивав з барменом і вчив його історії острова (напад німців на Крит). При зустрічі з друзями повторює ті ж жарти, що і 10 років тому. Раніше я мовчки слухала або реагувала вигуками, а зараз перериваю, кажу, що він вже це розповідав. Але все повторюється. Це просто занудство або симптом чогось більш серйозного? Невже чоловік сам не пам’ятає, що розповідав 20 раз? Або йому просто все одно, що все це вже чули?

Марина, 47 років. Порада від психолога.
Марина, кожна людина хоче під час бесіди привернути увагу і показати свою значимість, і ваш чоловік не виняток. Мабуть, історії, які він розповідає, здаються йому найбільш яскравими, в них він виглядає в кращому світлі.

У розповіді про відпустку на Криті він, по-перше, вчив місцевого жителя його власної історії, виступав в ролі просвітителя, а по-друге, емоційно висловлював співчуття до долі острова, що постраждав від німців. Він сам собі подобається в цій історії. Значить, інших подій, в яких він міг би продемонструвати свою значимість, давно вже не було.

Спробуйте урізноманітнити дозвілля, підберіть разом з чоловіком такий вид відпочинку, де можна проявити здібності, відкрити в собі щось нове, зробити що-небудь нестандартне. Враження та нові відчуття повинні відтіснити історії зі старими переживаннями. І в компанії друзів він затьмарить всіх своїми подвигами.

Коли чоловік розповідає історію, задумайтеся, якими почуттями він насправді ділиться, і згадайте випадок, коли він міг переживати схожий стан. Можливо, це його перемкне, урізноманітнє спогад.

Добре, що вас хвилює поведінка чоловіка і ви шукаєте причини, що викликали зміни. Як часто ви хвалите його і захоплюєтеся його якостями? Може, з роками він втратив впевненість у власній привабливості і важливості? Як часто ви розмовляєте по душам?

Опишіть чоловікові те, що відчуваєте, коли чуєте повторення історій, спробуйте разом обговорити причини. Головне – делікатно підходити до цієї проблеми, щоб чоловік не закрився і не образився. Те, що з ним відбувається, типово для людей. Буває, що нам більше нічого розповідати, а брати участь в бесіді дуже хочеться.

You cannot copy content of this page