Перейти до вмісту

Дочка хоче носити тільки одну сукню

  • від

Дочка (2 роки 8 місяців) любить одну сукню, навіть спати хоче в ній. Знімати не дає, кожен раз сльози. Довелося купити другу таку саму. Думаю, це тимчасово, але рідні кажуть, що потрібно її привчати до іншого одягу.

Ірина, 37 років
Ірина, можливо, у вашої дівчинки підвищена тактильна чутливість. Ймовірно, улюблена сукня дає їй особливі відчуття: не тисне, приємна на дотик, тканина пропускає повітря, немає жорстких швів. Можна цю тему досліджувати за допомогою фахівця або скористатися спеціальними опитуваннями, щоб розібратися, наскільки дитина чутлива в цілому.

Чи складно дівчинці відходити від наміченого плану? Як вона реагує на несподіванки і зміни? Наприклад, якщо її в садок водив хтось один – ви або ваш чоловік, а потім стала водити бабуся, як вона це сприймає? Може бути, плаття для неї – острівець стабільності і спокою. Схоже, що прямо зараз цю підтримку важливо зберегти.

Ви мудро вчинили, купивши друге плаття, інтуїтивно розуміючи, що для дівчинки воно чимось важливе. Спробуйте зробити життя дочки більш передбачуваним. Поменше зауважень і побільше інформації про те, як буде складатися її день: о котрій вона прокинеться, хто її розбудить, хто нагодує і яким сніданком, хто з нею погуляє, яким шляхом ви підете з дитячого майданчика. Такі дрібниці для нас, дорослих, само собою розуміються, а для дітей вони стають точками опори.

Поступово вчіть дочку бути більш гнучкою, вносячи різноманітність в ігри, звички, продукти, одяг. Але робіть це дуже плавно. Будь-яка пропозиція іншої сукні, швидше за все, стане для неї тиском. Вам, дорослим, потрібно заспокоїтися і відкласти це питання, яке надто емоційно заряджене. Ваша чутлива дівчинка зчитує тривогу, і від цього їй складніше.