Дратують Селфі вікових жінок

Селфі – що це? Невпевненість, самозакоханість, спалах публічної самотності? Можна зрозуміти дівчат, але навіщо жінки в 45 і старше кожен день постять свої фото з малозрозумілими уривками про життя, кохання?

Єгор, 32 роки. Порада выд психолога.
У вашому листі, Єгор, два питання: про те, заради чого робляться фотоавтопортрети, і про вашу реакцію на них. Відповім по порядку. У Селфі є і позитивна, і негативна сторона. Підліткам, наприклад, воно допомагає пережити складний для них перехідний період самоідентифікації: який я? Чого я стою? Яким мене бачать оточуючі? Виставляючи свої фото в соцмережах, вони можуть подивитися на себе з боку.

А у дорослих захоплення Селфі може говорити про різні складнощі: про залежність від гаджетів, занижену або завищену самооцінку, нестачу живого спілкування. Про те, що людина опинилася в «зоні турбулентності», наприклад, після розлучення або під час вікової кризи, коли жінка шукає підтвердження того, що вона все ще приваблива.

Є болючі захоплення екстремальним Селфі, коли заради вдалого знімка «фотограф» лізе на дах, на поїзд, в епіцентр пожежі. Такі кадри викликають сильну реакцію глядачів, від захвату до засудження. А ви, Єгор, реагуєте роздратуванням на фото немолодих жінок. Дратуємося ми зазвичай на те, що викликає у нас якийсь відгук, коли, як кажуть в побуті, нас зачепило. Дратуємося на інших, коли бачимо відображення в них своїх рис, які не хочемо показувати, приховуючи їх іноді від самих себе.

Вам 32 роки. Ви вже не потрапляєте в категорію, якій Селфі «пробачити», і вже на підході до тієї, якій його «не можна». Якщо це настільки вас чіпляє, варто було б поміркувати: що пов’язано у вас з дорослими жінками? Що історія з Селфі розповідає про вас і ваші почуття зараз? Може бути, вам не вистачає чиєїсь уваги або ви проживаєте складний період і потребуєте підтримки?

You cannot copy content of this page