Перейти до вмісту

Двадцять років разом, а дружина, як і раніше, мене дивує. Отримала спадок, але вкладати ці гроші відмовляється. Я, каже, маю нести людям радість, тож відкрию кафе для котів

Двадцять років разом, а дружина, як і раніше, мене дивує. Отримала спадок, але вкладати ці гроші відмовляється. Я, каже, маю нести людям радість, тож відкрию кафе для котів.

Моя дружина Ірина, отримала спадок від своєї тітки, яка окрім неї не спілкувалась більш ні с ким із рідні. Тітка була заможна, вона довго хворіла та заздалегідь подбала про свої статки, відписала їх моїй дружині. Через пів року Ірина увійшла у законні права і виявилось що було рухоме й нерухоме майно, та кругленька сума грошей.

Кажуть, звичайно, не роззявляй рота на чужий медок. Але я все ж таки подумав, що ми з Іркою вигідно вкладемо ці гроші. Наприклад, купимо нашим дітям по квартирі чи заміський будинок відбудуємо для себе.

Дружина особливого потягу до життя у власному будинку не мала, але хто відмовиться від такого шансу, подумав я. І, як виявилося потім, зовсім дарма я вважав свою дружину людиною розумною.

Завів я якось обережну розмову про те, що ми робитимемо з багатством, що ненароком звалилося на нас. Натякнув, що зараз якраз на ринку нерухомості спад. Можна купити хороший будиночок у популярному заміському селищі за приємною ціною.Ірина з подивом на мене подивилася і відповіла, що ні про який будиночок вона й не думала.

Додала, що тітка все життя прожила далеко від дому та рідних. На новому місці в неї життя не склалося, а на батьківщину повернутися завадили обставини та ставлення родини.

— Їй було дуже самотньо, але ніхто не хотів зрозуміти тітку. На згадку про неї хочу відкрити котокафе. Люди приходитимуть, гратимуться з тваринами та поминатимуть мою бідну тітку добрим словом. Для неї це буде найкраща нагорода.

Я спершу нічого не зрозумів. Яке кафе, які кішки. Ірина пояснила, що це новий формат кафе та ресторанів.Власники дають дах бездомним тваринам, доглядають їх, а відвідувачі, окрім смачної їжі, отримують можливість спілкуватися з милими пухнастиками, які шастають тут же, між столиками.

У такі кафе, сказала дружина, приходять ті, хто з якихось причин не може дозволити собі тримати кішку вдома. Не готові до відповідальності або просто завжди зайняті й не хочуть, щоб тварина нудьгувала в чотирьох стінах.

Все це дуже здорово, але до чого тут ми, наш спадок і якісь там кішки? Дружина знову здивовано подивилася на мене.
— Тітка залишила спадок мені, тож тільки мені й вирішувати, на що його витратити. Дітям купимо невеличкі квартири. А жити за містом я не хочу, мені й у квартирі нормально живеться.

Теща, коли дізналася і про спадщину, і про котокафе, влаштувала справжній скандал. Кричала, що гроші це спільні та витратити їх треба разом. Мовляв, сестра до самої смерті залишилася впертою, і тільки на зло всій іншій рідні написала такий заповіт.

Я, якоюсь мірою, з тещею погодився. Начхати мені на стосунки в їхній родині, але спускати таку суму на якесь там кафе, та ще й на кішок, це просто дурниця несусвітня.

Та дружина прогорить уже за місяць. Адже в неї ні досвіду у бізнесі, ні відповідного мислення немає. Все життя пропрацювала вчителем у школі, і раптом зібралася стати ресторатором.

Дружина до наших із тещею доводів глуха. Мовляв, як хочу, так і вчиню. Захочу, то взагалі переведу всю спадщину до благодійного фонду.

Загалом уже місяць сімейство наше гуде, як потривожений бджолиний вулик. Собачимося майже щодня, але переламати наполегливість дружини мені ніяк не вдається.

Уперлася рогом, твердить про своїх котів. Зовсім збожеволіла. Не знаю, як поліпшити впертість і як врятувати нашу сім’ю від руйнування.