Хочу довести своєму чоловікові, що можливості безмежні

Мій чоловік виріс в дитячому будинку, отримав непогану освіту, але замість того, щоб працювати за фахом, вирішив погнатися за мрією, від якої до своїх 28 років відмовився.

У підсумку він заробляє на життя заняттями, які не вимагають особливих знань. Він дуже розумний і працьовитий. У наших розмовах про майбутнє сам неодноразово висловлював бажання змінити сферу діяльності і навіть місце проживання, але поки не зробив для цього нічого. Дивився вакансії і варіанти перенавчання, але настала пандемія, і він тепер змушений триматися за свою роботу.

Ще він не раз говорив щось в дусі «стипендії отримують лише діти депутатів», «на таку роботу влаштовуються по блату». Я виросла в не благополучній родині, але завдяки повчанням батьків потрапила на бюджет в кращий для обраної мною спеціальності вуз, тепер, як і хотіла, працюю в міжнародній компанії. Мені важко усвідомлювати, що пропадають його здатності. Чи можу я допомогти йому змінити життя так, як йому хочеться?

Ліна, 27 років. Порада від псіхога.
Ліна, ваш лист глибоко і грунтовно розкриває ваше бажання підтримати кохану людину. Дійсно, часто люди, які виросли в дитбудинку, мають певні складності в соціалізації, адаптації в житті, наслідки сирітства позначаються на формуванні світогляду і життєвої позиції.

Завдяки повчанням батьків ви вдало вступили до інституту і тепер хочете виступити в ролі наставника для молодої людини? Як саме ви хочете вплинути на нього? Просить він вас про допомогу?

Деякі люди, володіючи розумом, освітою, не мають сили волі і організованості, для успішності потрібно ще дуже багато якостей – як ви збираєтеся допомагати партнеру розвинути відсутні? Ви приймаєте його особистість з одного боку, але збираєтеся коригувати іншу, а він цього хоче? Або ви маєте намір «заподіяти йому добро»?

Самий хороший спосіб допомогти ближньому – це розібратися спочатку в своїх потребах, ілюзіях, можливості і бажання, тоді, розширивши свої кордони, глянувши інакше на відносини в парі, можна буде розробити якусь стратегію.

Ви пишете, що він говорить про бажання, але нічого не робить, щоб втілити їх в життя. Доводиться визнати, що безліч чудових ідей починаються і закінчуються в проектах. Все, чого ви домоглися, – це результат вашої праці, що ж заважає йому?

Ваш приклад красномовніше всіх приказок і відмовок, але, можливо, у чоловіка занижені потреби, немає мотивації на серйозну відповідальну справу, що вимагає зусиль і постійної напруги, хочеться легкості буття.

В глибині душі він розуміє, що поводиться несерйозно, але йому зручно, його мінімальні потреби задоволені. Виховання в дитячому будинку накладає відбиток, але це не вирок, ще існують особистісні особливості, характер, яких проявляється у вчинках і заважає досягти мети.

Спробуйте проаналізувати свої бажання і наміри по відношенню до чоловіка. Кого ви любите: реальну людину або його потенціал, який ви збираєтеся розкрити шляхом перевиховання, переконання, умовлянь і створення мотивації?

You cannot copy content of this page