Колега трохи що – прикидається хворим

Один мій колега, якщо у нього щось не виходить (не може вчасно здати проект або документацію), прикидається хворим. Наприклад, зараз він повинен здати у відділ, яким я керую, пакет документів, без яких ми не можемо почати новий проект.

Він постійно відкладав здачу, говорив, що він-то готовий, але ось його підлеглі постійно «косячать» і не всі ще здали. Терміни вже горять, і сьогодні він мені написав, що переживав за нашу спільну справу і «його підвело серце, він потрапив до лікарні, в стаціонар, втрачає свідомість і не може дихати».

Клянеться, що буде працювати «потайки від лікарів», а по-моєму, це все не зовсім правда. Подібне відбувається далеко не в перший раз, керівництво в курсі, але обмежується сердитими листами на адресу цього колеги. Розумію, що його ніяк не виправити, але якісь важелі впливу повинні бути? Як з ним правильно спілкуватися?

Єлизавета, 33 роки. Порада від психолога.
Здорово, що ви намагаєтеся знайти спосіб вирішити задачу, а не просто злитися. На жаль, це міф, що до кожної людини можна підібрати ключ, повернувши який вийде про все домовитися. Деякі просто не хочуть працювати. Прийміть, що не можете впливати на все.

Крім того, люди, які клянуться все зробити, частенько і правда в це вірять. Тобто людина не бреше, але в якийсь момент розуміє, що «ой, не вийшло». Настає дедлайн, йому не вистачає сил, компетенцій або мотивації. Можливо, його хвороби і справді нервові, але скоріше це просто легальний аргумент завалити завдання, залишившись невинним.

Припустимо, колега намагається, але нічого не виходить. Чому саме він саботує роботу? Можливо, боїться помилок або провалу. Або не бачить вигоди для себе. Спробуйте поміркувати про це і наступного разу сформулюйте послання так: «Проект треба завершити до 20-го числа. Ви завжди так намагаєтеся і, схоже, хочете зробити ідеально, давайте в цей раз я прийму роботу навіть на трієчку і ми разом виправимо недоліки, якщо вони будуть ». Ще можна трохи потішити або пообіцяти вигоду.

Ще, швидше за все, колезі не вистачає організованості. Встановіть проміжні завдання і терміни, бажано із запасом. Щоб перший згорілий дедлайн не був фатальним. Є люди, які починають працювати, тільки якщо притисне. Може бути, перший прострочений дедлайн мобілізує колегу. Не соромтеся навіть підвищити тон, особливо якщо він у вашому підпорядкуванні.

І так, якщо все це не допомагає, вирішувати питання через керівництво абсолютно нормально. В їхніх інтересах, щоб робота була зроблена. Чітко і без зайвих скарг повідомте: «Іван Петров регулярно здає проект на тиждень пізніше. Часто хворіє рівно напередодні. Мабуть, у нього слабке здоров’я. Шкода, але для блага компанії потрібно затвердити іншу схему вирішення моїх завдань: нехай його сферу відповідальності візьмуть на себе інші люди ».

You cannot copy content of this page