Коли мені було сім років, моєї мами не стало в лікарні, під час того, коли з’явився мій молодший братик. Батько не зміг адекватно це прийняти та скотився під впливом міцних напоїв, кинувши нас із братом напризволяще

Коли мені було сім років, моєї мами не стало в лікарні, під час того, коли з’явився мій молодший братик. Батько не зміг адекватно це прийняти та скотився під впливом міцних напоїв, кинувши нас із братом напризволяще.

З восьми років я жив у дитячому будинку, але через рік бабусі вдалося взяти опіку наді мною. Поки вона намагалася забрати нас до себе, брата всиновили, тому все життя бабуся намагалася його знайти, але в неї це не вийшло.

Бабуся не стало, коли мені було 15 років, тому я знову потрапив до дитячого будинку.

У моєї мами була рідна сестра – Марина, яка жила в іншому місті. За весь час, поки я жив з бабусею, жодного разу її не бачив. Бабуся говорила, що вона багато працює, тому не приїжджає її відвідувати, проте я часто чув, як вони лаялися телефоном, і Марина звинувачувала її в небажанні їй допомагати.

Коли я вийшов із дитячого будинку, мені дали житло від держави. Я зміг вступити в коледж і знайшов собі роботу.

Все начебто почало налагоджуватися, і єдине, чого мені хотілося, це знайти брата. Але одного разу в магазині я зустрівся з Ларисою – подругою бабусі. Вона часто заходила до нас на чай.

Лариса розповіла, що Марина продала бабусин будинок, а гроші, отримані з його продажу, забрала собі, як і заощадження, які бабуся накопичувала для мене.

Всім знайомим Марина сказала, що забирає мої гроші нібито до себе на збереження, поки мені виповниться вісімнадцять. Однак я не тільки нічого не отримував, я навіть нічого не знав про них.

Я вирішила розшукати тітку Марину, щоб забрати свою частину спадщини. Як виявилося, Марина жила в сусідньому місті, тому, знайшовши її адресу, я подався до неї. Вона була дуже радісна і люб’язна, доки не дізналася, хто я і навіщо прийшов.
-Такий великий став. А чого ти хочеш від мене? – Сказала вона після того, як дізналася, хто я.

-Лариса сказала, що у вас моя частина спадщини. Я хотів би забрати її, – невимушено відповів я.
– Ну так, Лариса, молодець, – глибоко зітхнувши, сказала Марина. – Але, у мене немає нічого, обдурили тебе.
-Як немає? Будинок же ви продали, отже, гроші мають бути, – відповів я.

-Ну продала, і що? Хто тобі сказав, що там були гроші? Це мій будинок. Бач, який нахабний, – з легкою усмішкою сказала вона.
– Я знаю, що бабуся збирала для мене гроші. Я просто хотів би їх забрати. Мені треба знайти брата, на це мені гроші й потрібні, – сподіваючись на розуміння промовив я.

– Я кажу тобі, немає в мене нічого! Немає. Я доньці віддала на іпотеку. Тобі вони навіщо? Тобі держава все дала, а брата й так знайдеш, – кинула вона.

Я не був здивований її відповіддю, адже саме це й чекав, прямуючи сюди. Але від образи сказав Марині, що вона взагалі нічого не заслуговує, тому що більшу частину життя бабусі навіть не з’являлася в неї.

-Ах ти, безсоромний! Ти ще мені говоритимеш, чого я заслуговую, а чого ні? Іди звідси, жадібний покидьок! Краще б дякую сказав, що мама тебе виховувала. Невдячний! – кинула вона і зачинила переді мною двері.

Мене не зачепили її слова, я просто трохи засмутився. Адже у глибині душі сподівався на її чесність.

Більше я тітку не бачив. Не знаю, можливо, можна було б якось довести своє право на спадщину, але я цього робити не став. Може й дурень, а може й правильно вчинив. Не знаю, але що зроблено, те зроблено!

Тепер буду шукати можливості знайти брата, адже близьких родичів в мене окрім нього немає.

You cannot copy content of this page