Лінь вчитися, працювати і навіть тусуватися

Завжди була не дуже працьовитою, але батьки змушували вчитися, прибирати у кімнаті і взагалі хоч щось робити. Зараз мені 19, впливу батьки на мене вже не роблять, а сама я не в змозі себе змусити.

Мені ліньки вчитися, лінь забиратися, навіть піти погуляти з друзями лінь. Готова весь день лежати на дивані. Все доводиться робити через силу. Я стала дратівлива, іноді не володію собою. Розумію, що треба, і кажу собі, що пора стати людиною, а не «істотою», і навіть складаю план, але на наступний день, коли приходжу після навчання, знову нічого не хочу, хоча знаю, як багато мені потрібно вивчити. Все відкладаю на потім. Як впоратися з собою і позбутися від ліні?

Анна, 19 років. Порада від психолога.
На жаль, ви не вказуєте, в якому віці почалася ця «лінь» і як з плином часу ситуація змінювалася. Це важливо! Ознак клінічної депресії ви не описуєте, але за листом складно що-небудь стверджувати впевнено.

Ви проходили обстеження у ендокринолога? Досить імовірно, ваше самопочуття пов’язане саме з гормональним статусом щитовидної залози. Крім того, подібні симптоми можливі і при проблемах з серцево-судинною системою на ранній стадії. Загалом, краще спочатку перевірити здоров’я, а потім вже наклеювати ярлики.

Якщо ж ваша поведінка не пов’язана зі здоров’ям, то ми маємо справу з особливістю характеру. Будь-кому зрозуміло, що змінити себе дуже складно. Але немає нічого неможливого! Ще до революції в українській психології з’явилася досі незаперечна формула «особистість у своєму розвитку« знімає »характер».

Що це означає? Реалізовуючи свої задатки і здібності, можна цілком гармонійно співіснувати з навколишнім світом і навіть перетворювати його в своїх інтересах.

Але це тільки якщо розумієте себе, якщо знаєте свої сильні сторони і вмієте використовувати їх собі на благо. Так що висновок простий: щоб боротися з лінню, познайомтеся з собою краще, дізнайтеся, яке заняття вам підходить, в чому зможете стати успішною. Тоді вийде не тільки адаптуватися до соціальних вимог, але і стати впевненою в собі.

You cannot copy content of this page