Мати говорить, що я – товста, лінива і ні на що не здатна

Я симпатична, хоч і не красуня. Одна виховую дитину, про заміжжя давно і не мрію. Але все-таки життя не здавалося б мені жахливим, якби не конфлікти з матір’ю.

Іноді здається, що вона мене ненавидить. Їй не подобається, як я готую, прибираю і взагалі живу. Я мало заробляю і часто займаю у неї гроші. Через це мама висловлює мені претензії. А недавно вона ще почала говорити, що я товста і тому лінива, тому мало заробляю.

Нібито з моєю дупою ходити-то важко, не те що більшу зарплату отримувати. І народжувати мені не треба було, якщо я мужа не змогла утримати і дитини забеспечити не можу.

Кожен з’їдений мною шматок стала вважати, хоча їм я як і завжди. Так, весь жир у мене накопичується на попі, але раніше я мало звертала на це уваги, а тепер не можу прийняти себе, мені соромно виходити на вулицю, я соромлюся своєї фігури. Жити не хочеться, постійний стрес. Як мені вийти з цього стану?

Ольга, 31 рік. Порада від психолога.
Ольга, все, що вам пред’являє ваша мама, насправді – не причини для ненависті. Вона вибрала поверхневі критерії, зачепилася за них і висловлює вам претензії. І ви з нею погоджуєтеся, вважаєте, що вона обґрунтовано ображає вас.

Чому ви оцінюєте себе за чотирма критеріями? Лінь, відсутність чоловіка, неугодна мамі попа і низька зарплата. Ви вважаєте – це все, що в вас є? А як же душа, доброта, розум, багато інших якостей?

Лінь – це наслідок, за нею багато стоїть. Це прояв відсутності енергії, втоми і слабкості, коли ви не вірите в щось. У вас немає сил, тому ви не хочете і не можете робити щось активне. Ви втомилися і виснажені насамперед від того, що вас принижує ваша мати.

Від мільйонів жінок йдуть чоловіки. Це не вирок і не привід вас ненавидіти. А ось думка, що чоловіка треба неодмінно утримати, дуже сумнівне. До того ж невідомо як би він себе вів по відношенню до вас і дитині. Може, і добре, що пішов.

Особливості фігури і попа, яка б вона не була, не мають відношення до ненависті. Скільки повних і прекрасних людей, які люблять себе і яких люблять.

Дуже у багатьох низькі зарплати. І це, знову ж таки, не привід для ненависті. Якщо ви мало заробляєте, запитайте себе, що ще можете зробити, щоб підвищити дохід? Що ви вмієте, чому готові навчитися, як і де можете застосувати свої знання і вміння?

Ваша мама проживає своє життя. Але, погоджуючись з нею, ви позбавляєте щастя себе, дитину і того чоловіка, який чекає зустрічі з вами

Ви позичаєте у мами гроші, і вона цим дорікає вас. Чи є можливість при необхідності взяти в борг у когось іншого (не маю на увазі кредити)? Чому ви користуєтеся послугами жінки, яка вас ображає? Або ви берете у мами гроші як плату за її жорстокість? Але таким чином ви самі підставляєтесь і дозволяєте їй принижувати вас знову і знову.

Ваша мама позбавляє себе дочки, це її проблема. Це їй в мінус, а не вам. Навіщо вона колупається в вашому серці, знаючи, як для вас значима її думку? Ваша мама не вміє любити, не знає, як любити, і не хоче любити. Чому ви їй вірите і погоджуєтеся з нею?

Вона дорікає вас тим, що ви одна виховуєте дитину. Але взагалі-то це скоріше привід поважати вас, а не навпаки. Ви – мати, і це прекрасно. Що крім цього є в вас хорошого? За що ви можете себе похвалити?

Ви – величезний світ! Впевнена, ви найкраща і найулюбленіша для вашої дитини. А десь напевно живе чоловік, який хоче любити. Можливо, він чекає зустрічі саме з вами. І йому потрібні ви вся: і ваша душа, і ваше тіло.

Ваша мама проживає своє життя, це її вибір. Але, погоджуючись з нею, ви позбавляєте щастя себе, свою дитину і того чоловіка, який, можливо, чекає зустрічі з вами.

У будь-якому місті є безкоштовна психологічна допомога. Можливо, вам знадобиться комплексна робота з різними фахівцями, щоб впоратися з наслідками стресу і жорстокого поводження. Але все можливо і все вийде. Головне почати.

You cannot copy content of this page