Мати хлопця кілька місяців читала нашу переписку

Взимку мене познайомили з сином друзів батьків. Ми стали спілкуватися і незабаром закохалися одне в одного. Але відносини доводилося будувати на відстані, тому що він живе в іншому місті. І пару днів назад я дізналася, що його мати 4 місяці стежила за нашою перепискою. Вона зателефонувала моїй мамі, зачитала наші повідомлення, переслала фотографії.

Вона сказала, що їй не подобається тон, в якому я спілкуюся з її сином, що вона вважає мене негідною його, що мені не місце в їхньому будинку. Тепер моя мама каже, що я зганьбила родину. Ця ситуація абсолютно вибила мене з колії. Як повернути повагу матері молодої людини? Зараз вона вважає мене дівчиною легкої поведінки, а це абсолютно не так. Як повернути повагу моєї родини? З хлопцем навіть зв’язатися не можу – телефони прослуховуються, а про соцмережі я взагалі мовчу.

Анастасія, 17 років. Питання до психолога.
У вас все перевернуто з ніг на голову. Мати, що порушує кордони особистого життя сина, виступає як дізнавач і слідчий. Вона не розуміє і не визнає інтимності, права сина на щось своє, порушує всі прийняті норми. І при цьому звинувачує вас в негідній поведінці!

Колись, ще зовсім недавно, було прийнято вважати, що читати чужі щоденники, листи і записки непристойно. Куди поділося це правило? У кожного є такі думки, фантазії, яким краще залишатися нерозділеним ні з ким. Прийшла думка – пішла. У кожної пари є такі розмови, жарти, ситуації, яким належить залишатися в просторі цієї пари. Грубо влазити і інтерпретувати, робити якісь судження на підставі інтимного листування просто жахливо.

Я не думаю, що вам варто намагатися якось реабілітуватися в очах матері молодої людини. Ця жінка намагається контролювати життя дорослого сина навіть на рівні його інтимних думок і фантазій, розмов з дівчиною. Залишається тільки співчувати молодій людині і вам, що потрапила в таку ситуацію.

Повірте, ви не зганьбили сім’ю, не зробили нічого поганого. Найсміливіші фантазії мають право на існування. Живіть своїм життям. Можливо, колись молода людина зможе вирватися з цього емоційного полону. Не виправдуйтеся – людина, яка готова влізти в чужий інтимний простір, оприлюднити зміст листування і влаштувати «суд», вас просто не почує і не зрозуміє.

Запитайте у своєї матері, невже вона і справді вважає, що те, що зробила мати молодої людини, можна хоч чимось виправдати? Невже вашій матері хотілося б, щоб зміст її любовних розмов з чоловіком стало надбанням загальної уваги? Чи не корите себе. Вам просто не пощастило зустріти таких людей, які не розуміють, що є межі, які не можна порушувати.

You cannot copy content of this page