Мій хлопець не говорить, що любить

Нещодавно у нас з хлопцем було маленьке свято: виповнився рівно рік з тих пір, як ми почали зустрічатися, але за весь цей час ми жодного разу не сказали одне одному: «Я тебе люблю».

У цей день він почав говорити, що йому зі мною добре, і запитав, чому я з ним. Я відповіла: «Тому що я люблю тебе». І, звичайно, чекала, що він скаже те ж саме у відповідь, але марно. А для мене це не просто обмін умовностями – це підтвердження почуттів. Я запитала безпосередньо, чи любить він мене. А він відповів, що я задаю дуже різкі питання і що сказати «я люблю тебе» – означає взяти на себе відповідальність. Мовляв, такими словами не розкидаються. І додав: «Якщо я скажу, що люблю тебе, то збрешу. Якщо скажу, що не люблю тебе, – теж збрешу. А ти не думала, що може бути щось більше, ніж любов? » Але що саме, так і не сказав.

Білтше ми до цього не поверталися. Тепер я не впевнена в наших відносинах, і найстрашніше для мене – те, що я не знаю, чи є у нас майбутнє, одружимося ми чи ні. Мучуся сумнівами. Як знову набути впевненості в наших відносинах? Може, я повинна зрозуміти, що його почуття до мене не обов’язково повинні виливатися в слова?

Ірма, 21 рік
За вашого листа здається, що для вас обох зізнатися в любові – немов поставити на відносинах штамп «у нас все серйозно». І йдеться не стільки про почуття – мінливої ​​матерії, – скільки про подальші зобов’язання. «Сказати, що люблю, – значить взяти на себе відповідальність» – цікаво, в чому для нього полягає ця відповідальність?

Вас лякає невизначеність, а його – визначеність. Ви прямо питаєте, чи любить він вас, вам потрібно більше ясності. А він відчуває тиск і відповідає, що це занадто різке питання. Він каже про сьогодення – про те, що йому добре з вами, намагається висловити словами багатогранне і складне почуття, яке до вас відчуває. Ви ж думаєте про майбутнє і відчуваєте невпевненість.

Зараз ви обидва налякані, і кожен сподівається, що другий знизить його тривогу. Ця ситуація може привести до розгортання безперспективної боротьби між вами. Невпевненість, яку ви зараз відчуваєте, неминуча і непереборна. Вона властива будь-яким любовним стосункам, і ніякі, навіть найщиріші і взаємні обіцянки від неї не позбавляють.

Уявіть, що ви одружилися. Але шлюб не дає гарантій безпеки: вам може стати нудно одне з одним, кожен з вас може захопитися кимось ще. Відносини, побудовані на закоханості і потяг одне до одного, по визначенням є вразливими. Почуття не завжди слухняні голосу розуму. Тому варто думати не про те, як усунути занепокоєння, а про те, як це занепокоєння переносити і продовжувати отримувати задоволення від вашого союзу.

You cannot copy content of this page