Не можу зважитися на розмову про розставання

Живемо з хлопцем в цивільному шлюбі 6 років, зустрічаємося в цілому 9 років. Дітей немає, офіційно не розписані. Останні пів року думаю про те, щоб розійтися: наші відносини стоять на місці, а час йде.

Я все обдумала і прийняла рішення піти. Але проблема в тому, що не можу зважитися на розмову. Агресії з його боку не буде, він адекватна людина.

Просто зараз в його житті багато проблем, він уже рік ніде не працює – підробляє, але цього вистачає тільки на особисті дрібні витрати. Квартиру оплачую я, кредити не виплачуються.

Він переживає, але не прагне щось змінювати. Суцільні обіцянки. Це все позначається на наших відносинах. Зараз я переживаю за нього. Якщо я повідомлю йому про відхід, чи витримає він цей удар, куди він піде, де буде жити?

У нього так багато проблем, а я його доб’ю. Головне, щоб не заподіяв собі шкоди. Я дуже звикла до цієї людини. Цієї розмови нам не уникнути.

Чекати, коли у нього все устаканиться, теж не варіант. Мені дуже боляче від думки, що треба розійтися. Але думаю, це буде краще для нас обох. Як набратися сил і поговорити?

Наталя, 28 років
Такі рішення зазвичай даються важко. Ви дбаєте про цю людину, опікаєте його. Є звичний світ, який страшно залишити. Ви взяли на себе відповідальність за вас обох, за відносини. Ви одна в цьому «партнерстві». Мабуть, ви відчуваєте, що відносини руйнуються, обмежують ваше життя. Ви хочете рухатися, накопичуючи творчий обсяг, а не розчарування і тяжкості, але зупиняєте себе, щоб уникнути власного страху і болю.

Ці страхи не можуть втримати стосунки, розвивати їх. Вам здається, що ви можете почекати ще, але це як пісок, під який ви йдете все більше і більше. Подумайте про те, що ви несете відповідальність перш за все за себе, за своє майбутнє, свою реалізацію як жінки, матері. Ви занадто «пристебнули» себе до цього чоловіка. І ніхто вже нічим не керує. Все рухається по колу, закріплюючи неблагополучні і нездорові відносини.

Якщо вам важко зараз поговорити з ним, напишіть листа. Почніть з цього. Потім легше буде перейти до розмови. Проговоріть самі з собою заздалегідь, чому вам це необхідно. І хто і про що повинен дбати. Наприклад, чоловік повинен вміти сам вирішувати свої завдання (робота, оренда квартири і т.п.). Поруч з вами він тільки звикає бути в слабкій позиції. Навіть якщо це зручно, йому, швидше за все, недобре від такого союзу. Можливо, він цього не визнає. Але ви визнаєте. Прийшов час змін.

You cannot copy content of this page