Підгодовую сусідського хлопчика, бачу, що дитина недоїдає

Кілька років тому поряд із нами оселилася багатодітна сім’я. Ми одразу познайомилися та почали спілкуватися.

Тамара — доброї душі людина, жінка дуже побожна. Бувало, я допомагала їй сидіти з дітьми, оскільки в мене самої дитина тільки одна. Миколці подобалося перебувати у великій компанії хлопців, йому на той момент тільки 4 роки виповнилося.

Найсильніше мій син потоваришував з Ванею, своїм однолітком. Хлопчики разом пішли до першого класу, сиділи за однією партою і майже щодня зустрічалися у нас удома, щоби робити разом уроки. Якщо чесно, я настільки до цього звикла, що й уявити не могла їх порізно.

Зараз моєму сину 8 років, і він, як і раніше, дружить з Ванею. Тільки останнім часом я почала помічати недобре. Справа в тому, що я постійно підгодовую сина Тамари. Я бачу, що вдома він недоїдає.

Вічно голодний хлопчик виглядає не дуже здорово, тонкий, як паперовий лист. Тому я завжди намагаюся дати Ванечці добавку, від якої він, до речі, ніколи не відмовляється.

Коли я збираю Миколці до школи рюкзак, то кладу не один бутерброд, а два. Другий – Вані. Так само роблю з фруктами: бананами та яблуками.

Мені здавалося, що мій Коля все розуміє і не заперечує. Але йому почало не подобатися, що я стільки часу приділяю його другу. Мовляв, той мені важливіший за власного сина. Я розумію, що таке дитячі ревнощі. І я вже не раз розмовляла із сином. Тільки це не допомагає.

Нещодавно Коля влаштував сцену під час вечері. Ваня якраз доїдав другу порцію рисового супу. Мій син вихопив у нього ложку і сказав:

“Досить об’їдати мою сім’ю, у тебе своя є!”

Ваня нічого не відповів, тільки тихенько відсунув від себе тарілку. Лаяти Колю за його друга я не стала. Натомість я відвела Ваню додому і попросила у нього вибачення. А потім наважилася на серйозну розмову із сином.

Було видно, що Коля на мене ображений. Я почала:

«Синку, у твого друга дійсно є своя сім’я, ти маєш рацію. Але ти маєш також розуміти, що вона відрізняється від нашої. У Вані багато братів та сестер, багато з яких ще досить маленькі. Його мама не приділяє йому стільки уваги, скільки я приділяю тобі. У неї просто немає на це часу, тому що доводиться няньчитися з малечею».

Коля сидів, насупивши носа. А я продовжила:

«Колю, ти ж знаєш, як я люблю тебе. І я завжди хотіла, щоб ти був добрим та чуйним хлопчиком. Іноді нам доводиться чимось жертвувати заради допомоги іншим. І якщо наша з тобою жертва є лише зайвою порцією супу для твого друга, хіба ми не можемо собі цього дозволити?»

Мій син розплакався. Він боявся, що я полюблю Ваню більше, ніж його, бо я постійно його шкодую. Я розумію, що десь припустилася помилки, десь, можливо, перестаралася. Але хоч би що трапилося, важливо вчасно поговорити зі своєю дитиною і все їй пояснити.

Мій Коленька – розумна дитина. І мені дуже радісно, ​​що він усе зрозумів. Після нашої розмови він сказав, що тепер хоче допомагати не тільки Вані, але також його братикам та сестричкам. Я запропонувала йому допомогти мені приготувати для хлопців щось смачненьке.

Минулими вихідними ми пекли печиво, а потім зайшли на вогник до Ванюші та його рідних. Тамара була зворушена!

Ось так один голодний хлопчик із сусідської багатодітної родини зміцнив мої стосунки із сином. Знаю, що у Ванюші все буде добре. І я рада, що мій Микола має такого прекрасного друга!

Related Post

Відчуваю провину, якщо байдикую у вільний часВідчуваю провину, якщо байдикую у вільний час

Не можу розслабитися, мучать думки, що я нічим не займаюся, що не вдосконалюю себе, нічого не створюю. Нещодавно мама звинуватила мене в ліні і нелюбові до малювання, хоча в цьому

Забута парасолька відкрила доньці очі на те, чим займається її матиЗабута парасолька відкрила доньці очі на те, чим займається її мати

Щоб перейти до суті ситуації, що сталася нещодавно, треба трохи розповісти про свою родину. З близьких родичів у мене є лише мама та молодший брат. З братом ми ніколи не