Після народження дитини зіпсувалися відносини з чоловіком

Ми одружені більше п’яти років, дитині один рік. У мене довго не виходило завагітніти. Дитина бажана. Але після народження все змінилося. Замість того, щоб зблизитися з чоловіком, ми віддалилися.

Він не допомагає особливо з дитиною, а останнім часом постійно до мене чіпляється, все йому не так. Замість підтримки він нагадує, що я фінансово від нього залежу, що це він тут господар. Він випиває щодня. Я живу в його домі з його батьками, від них допомоги і підтримки теж немає. Що робити?

Дана, 27 років
Ви пишете, що він випиває щодня. А як було раніше? Під час планування вагітності йому доводилося утримуватися від алкоголю заради зачаття? У всякому разі, він напевно випивав набагато рідше і менше. Після народження дитини він повернувся до того способу життя, який для нього комфортний, став проявляти своє ставлення відкрито, вважаючи вас тепер залежною. Він став принижувати і знецінювати вас.

Чи пов’язано це з алкоголем або з тим, що він так вихований, виріс в такій самій обстановці насильства і образ, або він намагається так позбутися тягаря сім’ї? Складно сказати. Чому батьки вам не допомагають? Ви їм не подобаєтеся, вони вас не взяли? У них є інші улюблені внуки, або у вас різний підхід до догляду і виховання дитини? Або його батьки зайняті працюючі люди, і їм ніколи і у них немає сил допомагати вам?

Створюється враження, що дитина не надихнула батька, і навіть більше того, могла виявитися непотрібною, що заважає, віднімає ресурси. Можливо, чоловіка цікавить алкоголь і ще щось, але не сім’я, і ​​він зриває на вас злість, що не може розлучитися з вами. Це призводить до того, що він накопичує роздратування, гнів і під вигаданими приводами чіпляється до вас, по суті робить життя в будинку нестерпним для вас. Фактично, виживає вас з дому.

Його, мабуть, набагато більше влаштовувало, коли ви були тільки вдвох, так він міг повністю отримувати ваш час, увагу, сили, а тепер все йде на дитину. Тобто сім’я була комфортною для нього, тільки коли у нього була одна дружина. Дитина заважає йому. Чи бачите ви турботу про дитину, почуття, любов, прихильність чоловіка до дитини?

Вам треба шукати групу підтримки серед своїх близьких (батьки, родичі, друзі), намагатися хоча б спілкуватися по інтернету і знаходити спільноти. Почати зараз шукати дитячий сад, планувати вихід на роботу або хоча б подумати про часткову зайнятість. Де ви жили до того, як переїхали в його будинок? Ви можете виїжджати хоча б на тиждень, два тижні в інше місце (друзі, батьки)?

Мені здається, не варто намагатися зараз з ним зблизитися. Якщо він регулярно випиває, це може бути навіть небезпечно, тим більше для дитини. Вам треба думати про себе і про те, як влаштовувати своє життя, скласти план, щоб стати незалежною. Поки що підтримувати себе за допомогою груп в інтернеті, займатися дитиною, не піддаватися на провокації чоловіка.

You cannot copy content of this page