Що робити, якщо чоловік не дотягує до мого рівня?

Разом 8 років, в шлюбі 5. Є син, 4 роки. В цілому моє сімейне життя не таке вже й погане, але постійно здається, що чогось не вистачає, що я проживаю життя поруч не з тією людиною.

Через це часто чіпляюся до нього, іноді скандалимо, але в основному він просто мовчки вислуховує мої претензії і йде. Часом навіть уникає мене: йде куди завгодно, аби тільки не додому.

Справа в тому, що в декреті я провела 4 роки, і коли вийшла на роботу, зрозуміла, що моє коло спілкування радикально відрізняється від його оточення, у нас мало спільного, не рахуючи сина. Я маю вищу освіту, престижна робота, у чоловіка 9 класів і він різноробочий, якось поліпшити наше життя не прагне.

Не розумію, проблема в мені або ж з самого початку ми були з різних світів?

Ксенія, 27 років. Порада від психолога.
Ксенія, ви знаходитесь у відносинах 8 років – як давно у вас виникло відчуття, що ви ділите життя не з тією людиною, з якою хотілося б? Чи було таке відчуття до шлюбу? Можливо, ви намагалися закривати очі на те, що вам не подобалося, на відмінності в рівні життя? Або невдоволення виникло після якоїсь конфліктної ситуації?

Чесно відповісти собі на це питання вкрай важливо – саме від цього буде залежати подальший напрямок вирішення ситуації. Ваше коло спілкування, рівень освіти, престижна робота – це все, безумовно, важливі фактори, але вони зовнішні. А схожість зовнішніх атрибутів, на жаль, зовсім не гарантує взаєморозуміння в парі.

Ви говорите, що у вас багато претензій до партнера – про що вони? Спробуйте виписати на папір всі свої образи, почуття, претензії. За будь-якої претензією ховаються наші незадоволені потреби, які, не усвідомлюючи, ми підносимо у вигляді докору. Проаналізуйте, чого саме вам не вистачає зараз, і пофантазуйте, яких дій ви хочете з його боку.

Ви можете спробувати обговорити з партнером те, як кожен з вас бачить відносини, що не влаштовує і які бажання присутні у кожного. Постарайтеся вибудувати комунікацію не з позиції закидав і звинувачує, але шанобливо намагаючись донести свої бажання і почути бажання партнера.

Ви говорите, що зараз вас об’єднує тільки син. В такому випадку що об’єднувало вас до народження дитини? Ви пишете, що сімейне життя у вас не таке й погане. З чим ви порівнюєте? Чиє засудження матиме значення, якщо ви приймете рішення про припинення відносин?

Я пропоную вам поміркувати, спираючись на питання вище, письмово фіксуючи відповіді і виникають почуття. Впевнена, що після цього у вас складеться повніша картина того, що відбувається.

Related Post

Ось так жінка втратила через сільського чоловіка перспективного нареченогоОсь так жінка втратила через сільського чоловіка перспективного нареченого

У мене в школі була вчителька музики, таких ще називають “стара діва”. Заміж вийти мріяла просто запекло, але ніхто не брав. Одягалася вона зовсім не так, як інші педагоги, віддавала

Хочу сказати дочці чоловіка (їй вже 14 років), щоб вона не дзвонила щодня, а хоча б раз на тиждень та вдень, коли він на роботіХочу сказати дочці чоловіка (їй вже 14 років), щоб вона не дзвонила щодня, а хоча б раз на тиждень та вдень, коли він на роботі

Я переконалася, що колишніх дружин не буває. Мій чоловік розлучився зі своєю дружиною десять років тому, а за п’ять років зустрів мене. Були в нього романи, але одружився зі мною.

Домовик проявився відразу і у всій красі !!! Ні, він не приходив у гості як той, перший, «рідний» домовик. Цей явно був «чужим»Домовик проявився відразу і у всій красі !!! Ні, він не приходив у гості як той, перший, «рідний» домовик. Цей явно був «чужим»

За моїми багаторічними спостереженнями, люди чітко діляться на дві групи. Одні вірять в домовиків і розповідають про зустрічі з ними, інші категорично заперечують – все це нісенітниця на пісному маслі.