Перейти до вмісту

Три роки тому батько оформив договір дарування на автомобіль на мою молодшу сестру Софію. До речі, я тоді була в положенні й теж не відмовилася б від такого подарунка.Така несправедливість поставила мене в глухий кут. Я ненароком запитала у тата, чому він віддав майже нову іномарку недосвідченій Софі. Він відразу відповів, що молодшій дочці далеко добиратися на роботу

Три роки тому батько оформив договір дарування на автомобіль на мою молодшу сестру Софію. До речі, я тоді була в положенні й теж не відмовилася б від такого подарунка.

Автівки ні в мене, ні у чоловіка Кирила на той момент не було. Але водійські посвідчення та досвід водіння були в обох. Натомість Софа до моменту вручення ключів жодного разу не сиділа за кермом, а одразу ж записалася в автошколу.

Така несправедливість поставила мене в глухий кут. Я ненароком запитала у тата, чому він віддав майже нову іномарку недосвідченій Софі. Він відразу відповів, що молодшій дочці далеко добиратися на роботу.

– До того ж вона живе з нами, зможе і мене, і мати відвезти до поліклініки або за продуктами, – пояснив мені батько.
Я вважала ці аргументи логічними. Ось тільки через пів року після отримання прав Софа від батьків з’їхала і взагалі стала не частою гостею в їхньому будинку.

На прохання мами та тата кудись їх звозити Софа стала відповідати: “Вибачте, я дуже зайнята, мені ніколи”. Тоді рідні й “згадали” про мене, свою старшу дочку.

Хочу відразу сказати, що з дитинства все найкраще завжди діставалося Софі. Їй прощалися витівки “як маленької”, хоча я старше всього на три роки. При цьому всі косяки сестри чомусь автоматично лягали на мої плечі.

Софа побилась – я винна, що не заступилася. Софа не хоче снідати – це я не побачила, як молодша сестра з’їла цукерку і перебила собі апетит. Причому таке “правило” діяло й у більш дорослому віці.

Навіть у відрахуванні сестри з університету батьки звинуватили мене, а не Софу. Мабуть, я була винна в тому, що не прикувала молодшу сестру до батареї та не вивчила разом з нею весь матеріал.

Зате на мою сесію, яку було складено на одні п’ятірки, ніхто й уваги не звернув. У 24 роки я вийшла заміж за Кирила і переїхала до чоловіка на орендовану квартиру.

Після цього батьки зіштовхнулися з характером Софи. Ось, тільки виховувати її на той момент було вже пізно. Я ж тішилася з того, що живу окремо і самостійно будую своє життя.

На першу річницю весілля батьки чоловіка зробили нам з Кирилом царський подарунок – двокімнатну квартиру в новобудові. Правда, там були тільки голі стіни, але свої!

Я на той момент була на п’ятому місяці очікування дитини. Кирило вирішив, що привезе малюка до вже готової дитячої. Ми взяли кредит на ремонт і почали активно прикрашати квартиру.

У цей час у мого батька трапився інфаркт. Дякувати Богу, йому встигли вчасно надати медичну допомогу. Однак лікар суворо заборонив татові нервувати. Після цього батько заявив, що більше за кермо не сяде і незабаром подарував машину Софі.

Чесно кажучи, нам із Кирилом авто теж би не завадило. Ми були готові оформити ще один кредит на машину, але чоловік вирішив, що не варто з цим поспішати.

Свій автомобіль ми купили, коли синові виповнився рік. Так, вона не нова, але на ходу, чиста та доглянута. Я сама можу відвезти дитину до парку або з’їздити за покупками.

Коли ж сестра перестала допомагати батькам, то магазинами ми почали їздити разом з ними. Звичайно, на нашій машині. Якось я не витримала і натякнула татові, що взагалі-то справедливо було б, якби їх із мамою возила Софа.

Інакше навіщо він віддав їй машину? Але батько відразу почав виправдовувати молодшу дочку: “Коли їй? Соня то в одному кінці міста, то в іншому, їй весь час ніколи”. Мені стало прикро після батьківських слів.

Невже він думає, що я не маю жодних справ чи планів? У мене, між іншим, маленька дитина на руках, та й по хаті роботи вистачає. До того ж батьки нерідко просять Кирила відвезти їх кудись за місто після роботи або в єдиний вихідний.

Чоловік ніколи не відмовляє тестю з тещею в їхньому проханні, але мене ця ситуація вже напружує. Я не здивуюсь, якщо мати з батьком перепишуть свою квартиру на Софу, а потім переїдуть жити до мене.