Від мене народила заміжня дівчина. Як бути?

Зустрічалися з дівчиною п’ять місяців, вона від мене завагітніла. Я запропонував розлучитися, щоб ми могли жити разом. Відповіла, що їй потрібен час, щоб в усьому розібратися. Чоловік дізнався про зраду випадково. Вони одружені п’ять років, дітей не було, а вона завжди хотіла.

Після з’ясування стосунків чоловік сказав, що любить її, що дочка його і вони все переживуть. Після народження дитини ми потай від чоловіка зробили тест: дочка моя. Я подав позов на батьківство, але дівчина вмовила мене не переробляти документи, поки дочка маленька. Зараз дочці півроку, а я зовсім її не бачу.

Мама дівчини розповідає, що та постійно лається з чоловіком, але все не наважується від нього піти. Ми ніяк не можемо до неї достукатися. Як бути? Залишити їм дочку я не в силах, а чоловік не хоче вирішувати питання і всіляко уникає розмов.

Олексій, 26 років
Олексій, якщо суд встановлює батьківство, батько (тобто ви) набуває права і обов’язки з моменту набрання рішенням законної сили, за винятком обов’язку по утриманню – вона може бути покладена на вас з моменту пред’явлення позову про встановлення батьківства. Ви подали позов і потім передумали? Якщо ви не в силах «залишити їм дочку», у вас ще є час запустити процес знову, визнати батьківство через суд.

Ви зможете бачитися з дитиною, брати участь в житті дівчинки. Таким чином ви не тільки станете повноцінним батьком, але і не дасте чоловікові матері дитини вас заміщати. Можливо, у нього ті чи інші особливості здоров’я і, як наслідок, низька ймовірність зачаття. Він міг побачити в цій ситуації шанс на батьківство, але дитина залишається вашою, і правду дочка все одно дізнається. Для неї це може стати потрясінням, вона може вирішити, що ви її зрадили, не стали за неї боротися.

Чому мама дитини почала зустрічатися з вами, будучи заміжньою? Чому ви самі пішли на такі відносини? Припустимо, жінка і не збиралася розходитися з чоловіком. Вона може не хотіти жити з вами, створювати сім’ю. Можливо, для неї зараз головне – щоб поруч був той, до кого вона звикла, кого добре знає, хто буде їй допомагати, адже залишитися одна з дитиною вона не готова. Може бути, дівчина вибрала той варіант, який її влаштовує.

Ваша дочка буде рости і дуже скоро почне називати того чоловіка татом. Дівчинка в даному випадку – сама беззахисна і постраждала сторона. Пам’ятаючи про це, вам варто самостійно приймати рішення, а не намагатися вмовити матір дитини.

You cannot copy content of this page