Втомилася ревнувати чоловіка. Як забути його минулі гріхи?

Ми разом вже 8 років, одружені рік. Познайомилися, коли нам було по 19. До весілля розходилися і сходилися. З самого початку я дуже часто чіплялася до чоловіка: не пише, рідко бачимося, не говорить компліментів, проводить час з друзями. Коли він пішов в армію, я продовжувала йому дошкуляти, і ми розлучилися.

Важко переживала розрив, але через пару місяців знову зійшлися, почали жити разом, потім він зробив мені пропозицію. Він довів своєю поведінкою, що я потрібна йому. Але до сих пір не можу забути, як він колись листувався з іншими дівчатами, говорив про них, фліртував.

Зрад не було, але все одно. Зараз чоловік видаляє навіть переписку з колегами-жінками, щоб не злити мене. Я намагаюся довіряти йому, не заглядати в його телефон, ми плануємо дитину, хочемо взяти іпотеку. Але я до сих пір ревную його до всіх.

Дарина, 27 років. Порада від психолога.
Дарина, треба розібратися в природі ваших ревнощів. Вона може виникати з різних причин. Ви пишете, що знайомі з 19 років, складно бути обачним і не робити помилок в цьому віці. Ви шукали себе і свій шлях, він теж. Але з роками ви обидва почали цінувати відносини і берегти почуття.

Може бути, вас злить, що чоловік довго не міг визначитися, недостатньо захоплювався вами, словами і вчинками не давав зрозуміти, що ви для нього значите. Він не відразу зрозумів, що хоче бути саме з вами, не беріг вас.

Можливо, ви не дуже впевнені в собі і тому підсвідомо стурбовані, що поруч з чоловіком може з’явитися жінка, яка буде краще вас. Ви знаєте, що привабливі? Чоловіки звертають на вас увагу?

Оцінюєте ви ваш шлюб як союз рівних людей? Може бути, за ревнощами стоїть страх залишитися самотньою? Або мучить думка, що в разі обману ви опинитеся у безглуздій ситуації, будете принижені і безпорадні? Може бути, ви хочете контролювати чоловіка? Може, вам спокійніше, коли він підпорядковується, поводиться так, щоб вам було зручно і спокійно?

Можна довго перераховувати приховані причини ревнощів, але це все припущення. Важливо визначити, що ж зіграло роль у вашому випадку, що заподіює вам біль. Добре, що ви хочете змінити ситуацію, але, не проаналізувавши ваші почуття і уявлення про відносини, впоратися з цим складно.

Можливо, варто звернутися до сімейного психолога. Напруга може позначитися, коли у вас з’явиться дитина і іпотека, адже вони стануть причиною нових турбот, тривог і втоми. Поки є можливість, спробуйте познайомитися з природою своїх ревнощів і донести свої справжні почуття до чоловіка.

You cannot copy content of this page