Вийшло так, що на мою шию впали турботи про свекра. Вони жили вдвох із дружиною, але нещодавно її не стало. Свекор, напевно, переживав, але більше не про дружину, що пішла з життя, а про те, як йому буде погано одному

Вийшло так, що на мою шию впали турботи про свекра. Вони жили вдвох із дружиною, але нещодавно її не стало. Свекор, напевно, переживав, але більше не про дружину, що пішла з життя, а про те, як йому буде погано одному.

А треба сказати, що в їхній родині було так заведено, що чоловік командир, а дружина підлегла. Вона покірно виконувала всі його забаганки, мало піклуючись про себе. А він сприймав це як належне.

Власне, така модель поведінки перейшла і до нашої родини. Я почуваюся локомотивом! Благо чоловік особливо не командує, але й у справах сімейних участі не бере, покладається на мене.

Так от, свекрухи не стало, і треба було якось побут свекра впорядковувати. Ми з чоловіком живемо в однокімнатній квартирі, у свекра теж однушка. Чоловік запропонував нам з’їхатися, але ця пропозиція не сподобалася ні мені, ні свекру. Я не хотіла бути домробітницею для двох чоловіків і бачити щодня незадоволену фізіономію старшого. А він взагалі прямо заявив:

– Ні, будете в мене під ногами плутатися. Мені самому краще. Допомагати допомагайте, але жити разом із вами я не хочу.

Загалом, домовилися ми, що я йому обіди готуватиму і раз на тиждень привозитиму. Якісь повсякденні продукти на кшталт молока, хліба, ковбаси він сам собі купує у найближчому магазині.

Прибиранням у своїй квартирі свекор принципово не займається, каже, що не чоловіча це справа. А мені теж не хочеться в його бруді копирсатися, тому я раз на місяць замовляю клінінгову службу. Свекру, звісно, хотілося б, щоб я сама його обслуговувала. Він якось сказав:

– Ось прибирали у мене дві дівчинки, то баночку з льодяниками з кухні вкрали. І хустка носова у мене висіла на батареї, а тепер її немає.
Господь з вами, та кому потрібна стара носова хустка?! А льодяники свої, мабуть, сам з’їв, а на дівчат наговорює.

Загалом, як ви зрозуміли, мій свекор — той ще дивак. Але найгірше доводиться, коли він занедужує. Хвороби інших людей – це дрібниці порівняно з ним. Ну, це так він усіляко показує. Для свекра нежить рівноцінний ядерній катастрофі для інших людей! Він по три рази на день міряє собі тиск, і якщо він, — 140 на 90, то вже викликає швидку допомогу. А йому, між іншим, 78 років. Для його віку такий тиск – це норма.

А тут восени, у найвірусніший сезон, мого свекра теж прихопило. Подзвонив він мені в неділю, десь у другій половині дня, і слабеньким таким голосом каже:

— Марія, у мене температура 37,2, мені дуже погано, виклич мені лікаря.

37,2! Так я з такою температурою на роботу ходжу!
— Борис Володимирович, з такою температурою ніякий лікар до Вас не прийде. Ще якісь симптоми є?

Задумався він. І почав із себе симптоми видавлювати.
— Ще нежить, — каже.
— У Вас звичайна застуда, прийміть противірусне та ляжте поспати.

Він образився, кинув слухавку. Але за дві години знову передзвонює.
— Мені дуже погано, все тіло ломить. Мені потрібен лікар.
– Горло болить? — питаю. – Кашель є?
– Кашель? Кхе-кхе – є, – відповідає, – кхе-кхе-кхе.

І так закашлявся, що аж вдавися. Адже на початку розмови зовсім не кашляв.
— Зараз вечір неділі, лікар до Вас сьогодні не прийде. У кращому разі завтра.
— Тоді виклич мені швидку, — каже свекор.

Ну, швидку так швидку! А то спокою не дасть. Дзвоню я у швидку.
— Хочу викликати лікаря своєму свекру, — говорю.
– Симптоми?
– Температура 38,7, сильний кашель, задихається.

Самі розумієте, довелося посилити симптоматику, бо на його скарги швидка б не приїхала. Але мене починають розпитувати:
– Опишіть кашель: сухий, вологий, мокрота відходить? Як він дихає — у сидячому положенні, у лежачому?

— Дуже задихається, — говорю. — Слово скаже і закашлюється.
— А сам він може говорити?
– Може.

— Ну, дайте йому слухавку.
— То ми не разом живемо.
— А що ж Ви мені голову морочите, мій час витрачаєте?! — обурився оператор зі швидкої. — Дайте мені телефон, я сам йому подзвоню.

Ось так, я ще й винна виявилася. Дала телефон свекра. За пів години він мені передзвонює.

— Був у мене лікар зі швидкою, сказав, що нічого страшного — звичайна застуда. Залишив противірусні, сказав приймати чотири рази на день. А ще сказав, що якщо температура вище 38,5 підніметься, треба приймати жарознижувальне. А я його не маю. Привези!

Довелося мені пізно ввечері в аптеку бігти та через все місто свекру жарознижувальне везти. Але ж температури у нього високої не було!

Загалом протягом трьох наступних днів він зі своєю застудою тричі лікаря собі викликав — вже з поліклініки. І що найцікавіше – до нього приходили! Щодня після візиту лікаря він мені дзвонив і звітував:
— Зі мною все добре.

Ну, мабуть, з лікарями йому легше, вони його заспокоюють. Хоч і призначили те саме, що і я в перший день. А тут дзвонить він мені рано-вранці, я ще в ліжку лежала.

— У мене температура 36, дуже низька, — бідкається, — не знаю, що робити.
— Викликайте лікаря! – І поклала слухавку.
Ну як це витримати? Добре хоч ми не мешкаємо разом.

You cannot copy content of this page