Я змушена вибирати між чоловіком і батьками 

У чоловіка стався конфлікт з моїм братом, потім він переніс образу на моїх батьків. Тепер відмовляється їздити до них навіть у свята і запрошувати їх до нас – в тому числі на мій день народження.

Це триває другий рік (а разом з чоловіком ми 23 роки). Коли ми з дітьми їдемо до бабусі на будь-яке свято, після повернення чоловік перестає нормально зі мною спілкуватися. Каже, що йому прикро, що я його кидаю і брат мені дорожче.

Ми на межі розлучення. Що мені робити? Дітям 15 і 21, вони дуже люблять тата і теж знаходяться між двох вогнів.

Тетяна, 42 роки
Тетяна, ситуація дійсно непроста. Конфлікт стався два роки тому, а дві дорослі людини не можуть його вирішити. Ви не пишете, в чому суть проблеми, але це важливо: при зіткненні сторін виявляються справжні цінності людей, їх світогляд.

Які якості проявили ваші близькі в сварці? Вони відкрилися для вас з нового боку або їх поведінка була для вас звичною? Яка ваша позиція? Справа не в тому, на чиїй ви стороні, а чи є у вас позиція по відношенню до суті конфлікту. Оголосили ви ваше ставлення до проблеми?

Ви з чоловіком разом 23 роки – які у вас стосунки? Чи поважає ваші почуття, чи вмієте ви розмовляти по душам? Можливо, конфлікт з братом загострив і ваші невирішені сімейні проблеми.

Коли спілкування з родичами краще обмежити
Ви вийшли заміж в 19 років, ви були молоді, у вас були певні уявлення про правила сімейного укладу, але роки йшли, накопичувався досвід, знання про себе і партнера, а через сварки і прояснення позицій складалися ваші власні традиції і сімейні цінності.

У вашій родині прийнято обговорювати почуття, переживання? Може, і конфлікт стався через невміння промовляти різні варіанти вирішення складних ситуацій, вислуховувати протилежні думки і шукати вихід, зберігаючи сім’ю, а не йти на принцип.

Вам важко ще й тому, що дві близькі вам людини не намагаються зберегти сім’ю, не шкодують ваші почуття, а плекають свої образи. Поведінка вашого чоловіка показує, що він більше піклується про свій стан. Але він веде себе так, як ви йому дозволяли себе вести всі ці роки. Напевно, прийшов час відвертих розмов – може бути, за допомогою психолога.

You cannot copy content of this page