Як переконати чоловіка не спілкуватися з іншими дівчатами?

Ми з чоловіком разом вже більше чотирьох років, з них два роки одружені і живемо разом. Наша сім’я була б ідеальною, якби не одне «але»: чоловік дуже любить спілкуватися з іншими дівчатами.

Знаходить в соціальних мережах випадкових знайомих, колишніх колег, сусідок і намагається з ними дружити. Мені каже, що «просто спілкується» з ними, але при цьому вибирає виключно дуже красивих дівчат.

Деякі з них в спілкуванні з ним критикують мене, кажуть, що йому потрібна більш симпатична дружина. Чоловік мене не захищає. Я йому не раз говорила, що ця ситуація мене дратує, але у відповідь чую: «Ми з ними просто дружимо, ти не повинна вирішувати, з ким мені спілкуватися, а з ким ні …»

Я ніколи не заважала його дружбs з чоловіками, але не розумію його бажання спілкуватися з іншими жінками. Я взагалі не вірю в можливість такої дружби. По-моєму, близькі стосунки чоловіка і жінки завжди закінчуються в ліжку.

А чоловік або прикидається, чи дійсно не розуміє моїх побоювань. Мені б дуже не хотілося, щоб наш шлюб через це розпався. Як донести до нього, що мене сильно ранить його увага до інших жінок? Що мені фізично боляче і неприємно? Як переконати його припинити такі відносини?

Марія, 25 років. Порада від психолога.
Марія, ви бачите в спілкуванні чоловіка з дівчатами загрозу сімейному щастю, і вам вже не до його думки, ставлення до ситуації. Відчуття небезпеки – тривога – бажання знати подробиці його контактів – зростаюча недовіра, і так по колу.

Ви переконані: дружба між чоловіком і жінкою неможлива (чому, до речі?), І намагаєтеся обмежити його спілкування (чому тільки ви турбуєтеся про сімейне благополуччя?). Чоловік упевнений в зворотному (як йому вдається не сумніватися в своїй стійкості?) І відстоює своє право самостійно вибирати собі друзів (чому з таким запалом?).

Якщо поглянути на ситуацію саме під таким кутом, стає ясно, що кожному з вас треба послабити натиск і задуматися: «Чому я так думаю і роблю?» Це зовсім не означає, що ви повинні миритися з тим, що чоловік не захищає вас, коли його співрозмовниці відпускають шпильки на вашу адресу. Це вже не його приватна зона, а область ваших відносин.

Моногамія, якщо розуміти її як абсолютну вірність одне одному (не тільки в справах, але і в думках, почуттях, фантазіях, сновидіннях) – прекрасний романтичний ідеал, до якого можна прагнути. Важливо, щоб обоє цього хотіли, інакше є ризик, що шлюб перетвориться в тюрму.

You cannot copy content of this page