Як поставити нахабних сусідів з невихованими дітьми на місце?

У нашій комунальній квартирі живе жінка з двома маленькими дітьми, 6 і 7 років, які бігають і кричать весь день і у себе в кімнаті, і в місцях загального користування.

Їхня мати на зауваження не реагує. Більш того, викликає поліцію і заявляє, що  її дітям загрожують. На кухні, на її столі кожен день гора немитого посуду.

Підлогу квартирантка не миє ніколи. Поводиться так, наче всі ми знімаємо у неї кімнати. На наші скарги дільничний, прокуратура, опіка та інші відповідають: «У порушенні відмовити». Господар кімнати теж нічого не робить. Як бути?

Світлана, 50 років. Порада від психолога.
Світлана, на жаль, ви опинилися в непростій ситуації, яку вирішити зможете тільки мирним шляхом. Перш за все, вам доведеться прийняти, що нормальні здорові діти будуть вести себе активно.

Зрозуміло, добре, якщо діти виховані і поводяться так, щоб оточуючі завжди були задоволені і щасливі, але це неможливо. Діти – це діти, навіть самі слухняні бігають, стрибають, щось розкидають і іноді ламають.

З вашого листа зрозуміло, що ви давно вже перейшли в фазу війни з сусідкою, якщо у відповідь на ваші зауваження вона викликає поліцію. Ви всі зараз напружені до межі і не в змозі будувати конструктивний діалог.

У своєму листі ви підкреслюєте, що ви в цій квартирі господиня, а вона – квартирантка. Чому це настільки істотно для вас і так вас зачіпає? Складається відчуття, що на цій підставі ви хочете, щоб вона і її діти були зручними для вас і інших господарів. Зрозуміло, перебуваючи в «гуртожитку», потрібно дотримуватися його правила, і це потрібно донести до новоприбулих. Питання полягає в тому, яка подача.

Сумніваюся, що на ваше ввічливе зауваження: «Будь ласка, попросіть дітей не бігати в такий-то час» нова сусідка викликала поліцію. Швидше за все, ви збирали в собі невдоволення, а потім виплеснули його в різкій формі. Якщо ви пишете скарги в прокуратуру і опіку, про яке розуміння з боку сусідки може йти мова?

Може бути, ваша сусідка не ​​патологічна хамка і бруднуля, а просто людина, яка живе на межі своїх можливостей.

Якщо хочете налагодити діалог, вам доведеться проявити гнучкість і терпіння, знайти ввічливі відповідні, а не звинувачувальні слова, діяти з позиції того, що ви все маєте право жити в цій квартирі, а не що ви в ній господиня, а вона ніхто.

Ви можете заперечити – вона як новенька повинна шукати в собі сили для діалогу. Але їй це не потрібно з якихось причин. Не влаштовує вас, тому діяти вам. Припускаю, що жінка переживає не найкращий період в житті: знімна кімната в комуналці з 2 дітьми. Вона не може дозволити собі окреме житло, ймовірно, пішла від чоловіка, намагається заробити, діти-погодки дуже активного віку, на яких не завжди вистачає сил, не кажучи вже про все інше.

Може бути, ваша сусідка не ​​патологічна хамка і бруднуля, а просто людина, яка живе на межі своїх можливостей. Якщо це так, то ваше терпіння і розуміння дуже швидко дозволять налагодити діалог і донести до неї, за якими правилами ви живете в цій квартирі.

Якщо вона дійсно не захоче чути вас, тоді дійте через власника кімнати. Без претензій, звинувачень, переходу на особистості та іншого.

You cannot copy content of this page