Якби в неї з’явився хоч один друг, може, тоді вона б змінилася

Моїй доньці зараз п’ять років, ми з чоловіком її дуже любимо. Вона звикла, що ми її жаліємо, якщо впаде, одразу біжимо, беремо на руки та йдемо в магазин купити якусь іграшку. Коли гуляли вулицею, я завжди заступалася за неї, якщо діти кривдили. Тому ми довго не хотіли віддавати її в садок, думали, що в школі вона вже буде дорослішою і їй буде легше спілкуватися з дітьми.

Але так склалися обставини, що мені довелося вийти на роботу, і постало питання: взяти няню або відправити дитину у дитячий садок. Послуги няні виявилися дорожчими, ніж ми думали, та й у садочку така ж няня, плюс те, що донька навчиться жити у колективі.

Вона довго там звикала, не хотіла йти, вигадувала різні причини, щоб залишитися вдома. Потім вона сказала, що діти її кривдять, не хочуть грати разом. Я вирішила поговорити з вихователькою, щоб з’ясувати, чи правду каже донька і дізналася, що діти з нею грають, але їй доводиться у всьому слухатись і підкорятися.

Якось вона прийшла додому із синцем на спині: якийсь хлопчик ударив її в пісочниці лопаткою. Я сказала, що в таких випадках потрібно давати здачі, на що дочка відповіла: «Тоді вони зовсім не гратимуть зі мною». Мені боляче було це чути, але ще болючіше бачити, коли всі діти в садку граються разом, а вона сама сидить сумна на лавці.

Я боюся, що й у школі у неї будуть такі ж проблеми, і в неї з’являться комплекси, що вона нікому не цікава. Якби в неї з’явився хоч один друг, може, тоді вона б змінилася. Не знаю, що робити, чи ми винні в цьому, чи вона має такий характер.

На подвір’ї діти з нею грають, але здебільшого старші дівчатка і я підозрюю, що лише тому, що донька їх у всьому слухається. Я вже не втручаюся у її стосунки з дітьми, намагаюся лише давати поради, але це поки що не допомагає. Що робити в такій ситуації?

Related Post

Гидко, коли тебе постійно оцінюють за зовнішніми параметрами…Гидко, коли тебе постійно оцінюють за зовнішніми параметрами…

Чи не шматок м’яса! Гидко, коли тебе постійно оцінюють Прочитала пост про те, як чоловік пішов посеред побачення. І, чорт забирай, як же я добре його розумію! Часом теж хочеться