fbpx

Залишилася вона до кінця життя одна, можливо, в покарання за втрачений шанс, а може так було написано на роду

Ця історія трапилася давно і трапилася не зі мною, а з моєю тіткою. Просто вирішила розповісти, як часом складаються долі.

Тітка моя, Раїса Сергіївна під час війни молоденькою дівчинкою була разом з іншими викрадена до Німеччини. Там, як могла, працювала на господарів-фермерів. До них вона не мала претензій. Вони навіть намагалися абияк підгодовувати дівчинку, а на прощання подарували їй теплу хустку. Війна закінчилася, викрадених на роботу повертали на Батьківщину.

Їхала додому і раділа і тітка Рая. Але лихо трапилося там, де не чекали. Там же в поїзді дівчинку побив не німець, а наш солдат, і приїхала Раїса додому вже вагітна. Час повоєнний. Розібралися не одразу. В результаті у неї народився син Шурік. Але народився він із вродженими змінами мозку. В результаті Шурик так і не навчився ні те що ходити, але навіть говорити кілька слів. Так і ріс, що переносився всіма на руках, як рослина.

Тітка Рая вже змирилася з такою своєю долею. Доглядала сина, працювала на заводі. Але одного разу випадок звів її з Дмитром, познайомилася у подруги в гостях. Дмитро закохався у неї, почав приходити, кликати у кіно, дарувати квіти. Молоді люди довго гуляли, і тітка знову навчилася посміхатися і вже замислювалася про спільне життя з Дмитром.

Він знав про сина-інваліда і теж намагався якось дбати про нього. Від радості приємного життя тітка не звернула увагу на місце роботи коханої людини. А він виявився військовим моряком. І в нашому місті просто був у рідних у довгостроковій відпустці, наданій за воєнні роки служби. А місце його служби Далекому Сході.

Коли настав кінець відпустки, Дмитро запропонував Раїсі взяти дитину і їхати до неї на Далекий Схід. Але де Далекий Схід, а де Україна? Страшно їй стало. Згадалися роки на чужині у Німеччині, захотілося ніколи більше не кидати родичів: маму, тата, сестру. Тут усе звично і люди всі рідні та близькі. А Дмитра вона знала кілька місяців. А ще побоялася, що його родичі не приймуть Шурика.

От і все. І поїхав Дмитро на місце служби один. Вже на моїй пам’яті приходили від нього спочатку часті, а потім рідкісні листи до тітки. Але вона так нікуди не поїхала. Потім листи приходити перестали.

Її син прожив недовго, але вона так і залишилася до кінця життя одна, можливо, в покарання за втрачений шанс, а може так було написано на роду. Жаль її, от і написала. Будь-які бувають долі.

 

Related Post

Чому самотня жінка вважається неповноцінною?Чому самотня жінка вважається неповноцінною?

Я просто жінка. Вже не дуже молода. Розлучена. Самотня. Живу, працюю, відпочиваю. Набридло, що всі, кому не ліньки шукають привід дорікнути мене моїм сімейним становищем. Чому чоловік має право бути

Віра Михайлівна навідріз відмовилась позичати і нагадала про пропозицію роботи водіємВіра Михайлівна навідріз відмовилась позичати і нагадала про пропозицію роботи водієм

Віра Михайлівна рідко спілкувалася зі своїм зятем, оскільки далеко не в захваті була від їх з Мариною шлюбу. Такий собі міський парубок, який зроду не знав сільської роботи взяв за

Наша з чоловіком ситуація дійшла до абсурду. На початку відносин він був дуже ревнивий: забороняв фарбувати нігті, ходити без нього в короткій сукні, зустрічатися навіть раз на півроку з подругою, по дорозі з роботи додому я обов’язково повинна була розмовляти з ним по телефону і, головне, не спізнитися додому, інакше це розцінювалося, як зрадаНаша з чоловіком ситуація дійшла до абсурду. На початку відносин він був дуже ревнивий: забороняв фарбувати нігті, ходити без нього в короткій сукні, зустрічатися навіть раз на півроку з подругою, по дорозі з роботи додому я обов’язково повинна була розмовляти з ним по телефону і, головне, не спізнитися додому, інакше це розцінювалося, як зрада

Після довгих сварок і розставань, я для себе вирішила: мені важливіше бути поруч з ним. Відмовилася від суконь, фарбованих нігтів і т.п. Тим більше що я старше на 7 років