Живемо з чоловіком чотири роки, але наші відносини не розвиваються

Майже чотири роки живу з хлопцем, але в наших відносинах нічого не відбувається. За весь цей час ми нічого не добилися, нічого не придбали, просто знімали то кімнати, то квартири … Часто лаємося по дрібницях: я люблю порядок, а він навіть за взуттям не доглядає.

Інша проблема – те, що він не завжди виконує обіцянки. Часто буває, що я йому щось кажу, а він нібито не чує. Мене це дуже сильно дратує. Нещодавно я психанула, зібрала речі і пішла до батьків. Думала, він за мною прибіжить, а він просто писав, щоб я поверталася, але сам нічого не робив. Чи варто взагалі продовжувати з ним стосунки?

Катерина, 30 років. Порада від психолога.
Катерина, то, що ви описуєте, звичайно, не схоже на сім’ю. Здається, хлопець – швидше ваш партнер по повсякденному життю, без будь-якої системи, загальних планів, цілей.

Ви немов сусіди по квартирі: звикли одне до одного, є якась прихильність, звичка. Однак якщо ви хочете справжніх відносин, істинної близькості, взаєморозуміння, якщо хочете побудувати сім’ю з усіма її радощами і труднощами, то, можливо, правильно замислюєтеся, чи відповідна поруч з вами людина.

В ідеалі між партнерами крім тяжіння, любові, сексуальної близькості повинна бути спільність цінностей і правил. Ви повинні розуміти і поважати одне одного. Ви написали, що за чотири роки «нічого не добилися» – значить, ви будували якісь плани на це партнерство, а ваш хлопець – ні. Ви нічого не придбали за ці роки, тому що він і не збирався нічого купувати.

Можливо, він взагалі не хоче сім’ю – йому зручно просто жити ось так, разом. Його можуть не цікавити спільне майбутнє, накопичення, спільні вкладення, він живе тут і зараз. Швидше за все, у вас різні завдання і пріоритети. Саме тому він може «не почув» те, що ви йому говорите, і не виконує обіцянок. Він не зацікавлений в тому, що важливо для вас. Ви наче з різних світів.

Припускаю, що побудувати щось з цим чоловіком буде досить складно. Швидше з ним можна продовжувати жити так само, як зараз. Чи готові ви і далі вкладати в ці відносини свої ресурси – в першу чергу, час? Це, на жаль, непоправний ресурс. Чи готові ви і далі випробовувати розчарування?

You cannot copy content of this page